Nasze projekty

Biskupi modlą się za ofiary pandemii. W Europie zmarło już ponad 700 tys. osób

Od Środy Popielcowej i przez cały okres Wielkiego Postu przewodniczący konferencji episkopatów Europy zachęcają do modlitwy za ofiary pandemii. Uruchomili sieć modlitewną, obejmującą ponad 770 tys. osób, które do tej pory zmarły na naszym kontynencie z powodu koronawirusa.

Zdecydowaliśmy o zorganizowaniu przynajmniej jednej mszy w ich intencji – powiedział kard. Angelo Bagnasco w przesłaniu opublikowaniem w związku z rozpoczęciem inicjatywy.

Od początku pandemii biskupi z całej Europy przyłączyli się do głosu papieża Franciszka, aby podkreślić bliskość Kościoła wobec wszystkich osób zmagających się z koronawirusem.

Msze, które odprawimy, będą stanowić łańcuch eucharystyczny, ku pamięci i w imieniu tych osób – podkreślił kard. Bagnasco. Obejmujemy swoją modlitwą wszystkich zmarłych na koronawirusa, ale także i ich rodziny, chorych, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz wszystkich, którzy są na pierwszej linii frontu w tym trudnym czasie – podkreślił duchowny.

Reklama
Reklama

Tak inicjatywa – jak dodał – ma być znakiem nadziei dla całego kontynentu. Chcemy wspierać naszymi słowami, a zwłaszcza modlitwą, zaangażowanie wszystkich tych osób, abyśmy mogli razem patrzeć w lepszą przyszłość – mówił.

W Polsce taka msza zostanie odprawiona 15 marca przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski, w kaplicy arcybiskupów poznańskich.

ZOBACZ TEŻ: Watykan: poważne konsekwencje za odmowę przyjęcia szczepionki na COVID-19

Reklama
Reklama

kh/Vatcian News/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite