Nasze projekty

Biskup złożył dymisję na ręce papieża, ten dał mu czas na przemyślenie

Papież Franciszek dał czas na przemyślenie arcybiskupowi Hamburga Stefanowi Hesse po tym, jak ten złożył dymisję. Niemiecki duchowny jest podejrzewany o zaniedbywanie spraw dotyczących przemocy na tle seksualnym.

Cathopic/Luis Ángel Espinosa

 Zgodnie z wolą papieża w czasie nieobecności arcybiskupa jego obowiązki przejmie wikariusz generalny ks. Ansgar Thim, poinformowała 29 marca archidiecezja Hamburga.

Bliższych informacji na razie brak – powiedział rzecznik archidiecezji pytany przez niemiecką agencję katolicka KNA. Jego zdaniem papież potwierdził kroki, podjęte już przez archidiecezję, otwartym pozostaje tylko pytanie, czy i kiedy papież Franciszek przyjmie rezygnację abp. Hessego. Jak na razie Watykan nie opublikował żadnego dokumentu w tej sprawie.

Ekspertyza kancelarii Gercke & Wollschläger poważnie obciąża abp. Hessego, który od 2006 r. był szefem personalnym, a następnie do 2015 r. wikariuszem generalnym w Kolonii – wykazano mu jedenaście uchybień w obchodzeniu się z przypadkami przemocy na tle seksualnym. W szczególności zarzuca mu się, że m.in. nie wszczął postępowania kościelnego w celu wyjaśnienia zarzutów o nadużycia, a także, że nie dopełnił obowiązku zgłoszenia kilku spraw do prokuratury lub Watykanu.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę