Nasze projekty

Biskup prosi o post i modlitwę po trzęsieniu ziemi w Chorwacji

Biskup Vlado Košić z Sisak wystosował apel do katolików w swojej diecezji i w całym kraju po trzęsieniu ziemi o sile 6,4 w skali Richtera, które nawiedziło kraj 29 grudnia. Zginęło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych.

Jego diecezja obejmuje miasto Petrinja, położone blisko epicentrum trzęsienia ziemi, które było odczuwalne w sąsiednich krajach Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Serbii i na Węgrzech, a także w Austrii i we Włoszech.

W oświadczeniu przekazanym dziś przez Chorwacką Katolicką Agencję Informacyjną biskup wezwał do modlitwy i postu w dniach 30-31 grudnia. Biskup przypomniał, że wielu ludzi zostało bez dachu nad głową i obawia się wstrząsów wtórnych. Straciliśmy katedrę i kilkanaście innych kościołów, które zostały zniszczone przez trzęsienie ziemi, a wiele innych zostało poważnie uszkodzonych – powiedział. Modlimy się o siłę, by znieść to wszystko wiernie i abyśmy w tej tragedii pozostali odważni i solidarni.

Wśród ofiar trzęsienia ziemi była 12-letnia dziewczynka. Inną ofiarę odkryto w gruzach kościoła we wsi Žažina. Lokalne media poinformowały, że mężczyzna był organistą kościoła.

Reklama
Reklama

Podczas środowej audiencji generalnej za ofiary trzęsienia ziemi modlił się też papież Franciszek.

Wczoraj trzęsienie ziemi spowodowało ofiar i rozległe szkody w Chorwacji. Wyrażam bliskość z poszkodowanymi przez trzęsienie ziemi, a szczególnie modlę się za tych, którzy stracili życie, i za ich rodzinyMam nadzieję, że władze tego kraju przy pomocy społeczności międzynarodowej będą w stanie wkrótce złagodzić cierpienie drogiego narodu chorwackiego – mówił Papież.

ah, CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite