Nasze projekty

Białoruś. Dołącz do modlitwy w intencji pokoju

Każdego wieczora o godz. 20.00 setki osób łączą się w modlitwie w intencji pokoju na Białorusi. To inicjatywa młodych, która rozprzestrzenia się także w Polsce. Biorą w niej udział m.in. członkowie Wolontariatu Syberyjskiego i studenci z krajów Europy Wschodniej.

Modlitewny łańcuch zapoczątkowała w poniedziałek młodzież z Grodna. W ciągu kilku dni włączyło się w nią wiele osób na terenie całej Białorusi, a także m.in. w Polsce i na Ukrainie. W samym Grodnie młodzi starają się gromadzić na wieczornych adoracjach i modlić wspólnie. Wielu katolików dołącza do nich „zdalnie”, spotykając się w swoich miastach, albo modląc się w domach.

– Białorusini są narodem pokoju. Dlatego intencją naszej wspólnej modlitwy jest właśnie to, żeby w naszej ojczyźnie zapanował pokój. Inspiracją jest też dla nas św. Jan Paweł II i jego nauczanie – wyjaśnia Weronika Gawecka z Grodna, jedna z osób promujących różańcowy „łańcuch”.

W Polsce do wspólnej modlitwy dołączyli już m.in. członkowie Wolontariatu Syberyjskiego, działającego od 3 lat przy Zespole Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a także studenci z warszawskiego duszpasterstwa „Opoka”, zrzeszającego studentów i absolwentów uczelni, którzy pochodzą z krajów byłego Związku Radzieckiego.

Reklama
Reklama

W modlitwę włączyć się może każdy: o godz. 20 odmawia się przypadającą na dany dzień część różańca. W ten sposób można łączyć się duchowo z młodymi Białorusinami, którzy wciąż mają nadzieję na pokojowe i trwałe rozwiązanie kryzysu w ich ojczyźnie.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę