Nasze projekty

Benedykt XVI wraca do zdrowia

Abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI poinformował portal "Südkurier", że papież senior czuje się coraz lepiej. "Bolesna infekcja trądzika różowatego, która dotknęła papieża-seniora Benedykta XVI powoli ustępuje i można zredukować stosowanie niezbędnych leków, które osłabiły 93-letniego".

Tydzień temu, 3 sierpnia, niemieckie media poinformowały, powołując się na doniesienia Petera Seewalda, że Benedykt XVI jest “ekstremalnie osłabiony”. Jak podał dziennik „Passauer Neue Presse”, od powrotu z Niemiec Benedykt XVI zmaga się z wirusem, który wywołuje wysypkę na twarzy i silny ból.

Tego samego dnia po południu Biuro Prasowe Watykanu zdementowało informację o złym stanie zdrowia papieża seniora. Biuro powołało się na oświadczenie, które wydał abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI. Abp Gänswein poinformował w nim, że papież emeryt “przechodzi przez najbardziej ostrą fazę bolesnej, ale nie poważnej choroby”.

W czerwcu papież senior odwiedził w Niemczech chorego brata. Ks. Georg Ratzinger zmarł kilkanaście dni później, w wieku 96 lat. Po powrocie do Watykany papież Benedykt XVI zachorował na półpasiec. Jak podaje agencja KNA abp Gänswein skomentował tę sytuację stwierdzeniem, iż „po śmierci brata przyszedł ból”.

Reklama
Reklama

os, KAI, KNA/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite