Nasze projekty

Asia Bibi wyjaśnia kontrowersje na jej temat

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, jakoby Asia Bibi chciała wrócić do Pakistanu, jednocześnie zaprzeczając historii swojego życia, którą opisała wraz z Anne Isabelle-Tollet w książce "Nareszcie wolna". Jak informuje Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wywiad, na który powołują się media, został znacznie skrócony i, jak uważa sama Asia Bibi, mógł zostać "źle zrozumiany".

Fot. FRANCE 24 English / YouTube

Na początku września Asia Bibi udzieliła wywiadu Voice of America. Była to rozmowa towarzysząca amerykańskiej premierze książki „Nareszcie wolna!”, którą Pakistanka napisała wspólnie z Anne-Isabelle Tollet. Z rozmowy, którą opublikowano po montażu, wynikało, że skazana na śmierć przez muzułmański sąd chrześcijanka chce wrócić do kraju, gdzie żyje jej ojciec. Pojawił się też sugestie, że odwołuje ona swoje świadectwo opisane przez Tollet i uważa za „dobre” obecnie funkcjonujące pakistańskie prawo o karach za bluźnierstwo.

Jak podaje PKWP „Asia Bibi nic nie wiedziała o tych wszystkich wydarzeniach i była nimi głęboko zasmucona. Uważa ona, że mocno zmontowany wywiad mógł zostać źle zinterpretowany i dać fałszywy i niejasny obraz tego, co rzeczywiście powiedziała”

Kilka dni później ukazały się kolejne wywiady z Asią Bibi. Jeden z nich przeprowadziło PKWP. Pakistanka odnosi się w rozmowie do kwestii wolności religijnej w jej ojczyźnie:

Reklama

W momencie utworzenia Pakistanu i jego oddzielenia od Indii nasz założyciel, Ali Jinnah, w swojej pierwszej przemowie zagwarantował wszystkim obywatelom wolność religii i myśli. Dziś są pewne grupy, które korzystają z istniejących praw i dlatego apeluję do premiera Pakistanu – zwłaszcza w imieniu ofiar ustaw o bluźnierstwie i dziewcząt, które zostały przymuszone do konwersji – o zagwarantowanie bezpieczeństwa i ochronę mniejszości, które są również obywatelami pakistańskimi. Ja, jako ofiara, mówię z własnego doświadczenia. Strasznie cierpiałam i przeżyłam tak wiele trudności, ale teraz jestem wolna i mam nadzieję, że te prawa można zmienić w taki sposób, aby zapobiec ich nadużywaniu.

Cały wywiad można prześledzić dzięki nagraniu PKWP.

Reklama

os/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę