Nasze projekty

Anglikańscy biskupi apelują o zakaz broni jądrowej

Ponad 30 biskupów anglikańskich podpisało się pod listem wzywającym rząd Wielkiej Brytanii do podpisania oenzetowskiego Traktatu o Zakazie Broni Jądrowej. Wśród sygnatariuszy są dwaj arcybiskupi: Justin Welby z Canterbury i Steven Cottrell z Yorku.

W liście, opublikowanym na łamach tygodnika „The Observer” z 13 listopada, anglikańscy hierarchowie cieszą się, że traktat wejdzie w życie 22 stycznia 2021 r., gdyż ratyfikowała go wystarczająca do tego liczba państw. „Zobowiązujemy się do modlitwy i działania, aby ta ratyfikacja rzeczywiście pomogła położyć kres broni jądrowej w przyszłości” – zadeklarowali biskupi.

Wyrazili ubolewanie z powodu faktu, że Wielka Brytania, podobnie jak inne państwa posiadające broń jądrową, nie podpisała jeszcze traktatu. Wezwali rząd, by to zrobił, „dając w ten sposób nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy dążą do pokojowej przyszłości”.

Jednocześnie ponowili swe poparcie dla działalności Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej.

Reklama

Traktat o Zakazie Broni Jądrowej został uchwalony w 2017 r. Za jego przyjęciem głosowało 122 państw członkowskich ONZ, przy jednym głosie sprzeciwu i jednym wstrzymującym się. 69 pozostałych państw (w tym wszystkie, które posiadają broń jądrową) nie wzięło udziału w głosowaniu.

SPRAWDŹ: Francuski minister ostrzega katolików gromadzących się przed kościołami

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite