Amerykański olimpijczyk modli się przed każdym startem. „Bóg dał mi dar do biegania”

Amerykański biegacz Cole Hocker w tym roku zadebiutuje na Igrzyskach Olimipijskich. Młody sportowiec przed każdym swoim startem odmawia modlitwę, a w wywiadach podkreśla, że Bóg dał mu talent do sportu.

Fot: Pixabay.com/Free-Photos

Za każdym razem, kiedy Cole Hocker jest na linii startu, tuż przed początkiem zmagań odmawia modlitwę. Prosi Boga, aby ten był z nim i pomógł mu osiągnąć założony wcześniej cel.

Cole Hocker już w młodości odnosił sukcesy w biegach. Był mistrzem przełajowym stanu Indianapolis, a obecnie 20-letni zawodnik jest jednym z najbardziej obiecujących młodych lekkoatletów w Stanach Zjednoczonych.

Sportowiec marzył o tym, żeby reprezentować swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich i dlatego wystartował w zawodach kwalifikacyjnych w Oregonie na dystansie 1500 metrów. Na finiszu swojego wyścigu będąc na 6. miejscu prześcignął wszystkich i wygrał. Jestem niezwykle dumny z tego, że reprezentuję Amerykę. Zawsze o tym marzyłem. Chcę reprezentować swój kraj najlepiej, jak potrafię – powiedział.

Hocker w wywiadach często podkreśla też swoją wiarę. Powodem dla którego biegam jest to, że mam talent dany mi przez Boga. Czuję, że Bóg dał mi dar do biegania, a moim zadaniem jest dać z siebie wszystko. Otrzymałem wiele, więc chcę to dobrze wykorzystać – mówi.

ag/Crux/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę