Ambasada Tajwanu w Watykanie rozdaje bezdomnym “Błogosławione paczki” na zimowe dni
Ambasador Tajwanu w Watykanie rozdaje bezdomnym zestawy ochronne przeciwko niskim temperaturom. To reakcja na papieskie wezwanie do jeszcze większej wrażliwości na bezdomnych. Franciszek poprosił o nią w niedzielę, wspominając bezdomnego, który zamarzł kilka dni temu w pobliżu Placu św. Piotra.
Polub nas na Facebooku!
Po modlitwie Anioł Pański w minioną niedzielę Papież Franciszek przypomniał bezdomnego Edwina, który przed kilkoma dniami zmarł z powodu wychłodzenia. 20 stycznia roku kilka metrów od Placu Świętego Piotra został znaleziony martwy z powodu zimna, 46-letni bezdomny Nigeryjczyk o imieniu Edwin. Jego historia dołącza do historii wielu innych bezdomnych, którzy niedawno zmarli w Rzymie w tych samych dramatycznych okolicznościach. Módlmy się za Edwina – poprosił papież.
CZYTAJ WIĘCEJ: Na placu św. Piotra zmarł bezdomny. Franciszek: Był przez nas opuszczony
Przypomniał także słowa Grzegorza Wielkiego, który w obliczu śmierci żebraka z powodu zimna powiedział, że w tym dniu nie będzie odprawiana żadna Msza, ponieważ “jest to dla nas Wielki Piątek”. Pomyślmy o Edwinie. Pomyślmy, co czuł ten 46-letni mężczyzna na mrozie, lekceważony przez wszystkich, opuszczony, nawet przez nas – zachęcił Papież.
Błogosławione paczki zimowe
Jego słowa pobudziły do pomocy m.in. ambasadę Tajwanu przy Stolicy Apostolskiej. Dyplomaci przygotowali 50 “Błogosławionych paczek zimowych” (“Winter Blessing Bags”). To paczki z materiałami chroniącymi przed chłodem – bezdomni znajdą w nich czapkę, ocieplacz na szyję, ocieplacz na ręce wraz z rękawiczkami, maseczkę chirurgiczną, maskę z materiału zmywalnego, batoniki zbożowe i żel do dezynfekcji rąk.
“Błogosławione paczki zimowe” dostali w poniedziałek liczni bezdomni, którzy żyją i śpią na ulicach w pobliżu Watykanu i wzdłuż kolumnady Berniniego.
W akcję włączył się osobiście ambasador Matthew S.M. Lee – sam rozdawał paczki bezdomnym przy Watykanie. Jesteśmy zawsze na pierwszej linii frontu, aby pomagać oraz wspierać najbardziej bezbronnych i zawsze szukać nowych sposobów, aby pomóc potrzebującym – podkreślił ambasador Lee, dodając, że encyklika «Fratelli tutti» “wzywa nas do większego braterstwa i ludzkiej solidarności. Ona pozostaje źródłem nieustannej inspiracji”.