Nasze projekty

91-letni katolik zamordowany w Bangladeszu. „Kolejny dowód prześladowania chrześcijan”

Starszy mężczyzna został odurzony a następnie zamordowany w Barisal na południu Bangladeszu. Był najstarszym członkiem miejscowej parafii. Atak wywołał strach wśród wiernych, którzy uznali zabójstwo 91-latka za kolejny dowód na prześladowania chrześcijan w tym kraju.

Fot. wirestock/Freepik

Wierni zorganizowali protesty uliczne, podczas których domagali się od władz sprawiedliwości i zapewnienia bezpieczeństwa mniejszościom.

Ciało Malkama D’Costy znaleziono nad ranem w jego domu. Mężczyzna został przed śmiercią odurzony narkotykami, podobnie jak pięcioro członków jego rodziny, którzy trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Prześladują nas i gnębią tylko dlatego, że jesteśmy mniejszością”

Zdaniem protestujących, 91-latka zamordowano z zemsty. W zeszłym roku jego syn zeznawał przeciwko muzułmaninowi oskarżonemu o gwałt na sąsiadce. Zrobił to, choć rodzina oskarżonego groziła mu i żądała, aby wycofał zeznania. Prześladują nas i gnębią tylko dlatego, że jesteśmy mniejszością – mówili demonstrujący katolicy.

Reklama

Rodzinę ofiary i protestujących mieszkańców odwiedził poprzedni arcybiskup Barisal, Lawrence Subrata Howlader, obecny metropolita Ćottogramu. Wyraził swoją bliskość i smutek z powodu tragicznego wydarzenia oraz podkreślił, że to już kolejny przypadek podobnego ataku na katolików w Bangladeszu. Zaznaczył, że nie ma wątpliwości iż wyznawcy Chrystusa są w tym kraju prześladowaną mniejszością.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę