Nasze projekty

Znany aktor i nawrócony więzień na premierze książki Papieża

Najważniejsze zdanie w historii ludzkości wypowiedział Jezus, a brzmi ono: Kochajcie nieprzyjaciół - mówił w trakcie premiery książki Franciszka "Miłosierdzie to imię Boga" Roberto Benigni. Najnowsza książka papieża jest w opinii włoskiego znanego aktora i reżysera lekturą dla osób niewierzących

W Rzymie odbyła się światowa premiera książki papieża Franciszka „Miłosierdzie to imię Boga” z udziałem Andrea Torniellego, kard. Pietro Paroliniego, znanego aktora Roberto Benigniego oraz Jianqinga Agostino Zhanga (byłego chińskiego więźnia). Na konferencji obecny był także Federico Lombardi, rzecznik Watykanu.

uczestnicy

Reklama

Książka papieża Franciszka „Miłosierdzie to imię Boga” została przetłumaczona na 20 języków. Wydana w 86 krajach. Poproszony o komentarz Andrea Tornielli przyznał, że ta publikacja jest ogromnym darem nadziei o Bożym Miłosierdziu dla wszystkich, którzy go potrzebują. Również dla niego. Kierował też słowa wdzięczności w stronę Franciszka, za podzielenie się z nim, a przez niego z całym światem swoim spojrzeniem na Boże Miłosierdzie, którego dzisiejszy świat niezaprzeczalnie musi się uczyć.

Reklama

Zgromadzeni na konferencji dziennikarze mogli również usłyszeć jakie miejsce zajmuje Bóg i Jego miłosierdzie w życiu znanego włoskiego aktora Robreto Benigniego oraz byłego chińskiego więźnia Jianqinga Agostino Zhanga.

dalej

Reklama

Benigni zaznaczył kilkakrotnie, że najważniejsze zdanie w historii ludzkości wypowiedział Jezus, a brzmi ono: Kochajcie nieprzyjaciół. Najnowsza książka papieża jest w opinii aktora lekturą dla osób niewierzących. Znany z świetnych komediowych ról Benigni nie mógł nie żartować, w czasie premiery oznajmił, że po raz pierwszy na promocji spotkał się kardynał, komik i były więzień.

franciszek_Milosierdzie_500pcxKsiążka „Miłosierdzie to imię Boga”
już w sprzedaży!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę