Nasze projekty

Papież do Polaków: módlcie się o pokój

Do szczególnej modlitwy w intencji pokoju podczas nabożeństw czerwcowych zachęcił Franciszek pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie

Wystąpienie Franciszka skierowane do Polaków:

„Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace z Radomia. W ramach podjętej inicjatywy 12 Gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju realizuje ono projekt ustanowienia w świecie 12 centrów adoracji Eucharystii i nieustannej modlitwy o pokój, w miejscach najbardziej zapalnych. Na ich prośbę poświęciłem dzisiaj ołtarz adoracji: Adoratio Domini in unitate et pace przeznaczony dla Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Południowej. Niech waszej modlitwy o pokój nie zabraknie podczas nabożeństw czerwcowych, poświęconych szczególnej czci Serca Pana Jezusa. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – powiedział Franciszek.

Reklama

Wideo z Transmisji generalnej

Reklama

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prałat Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, w modlitwie Pana Jezusa musiało było coś fascynującego. Pewnego dnia Jego uczniowie poprosili, aby także ich nauczył się modlić. Polecił im odmawiać: „Ojcze nasz”. Przyzywanie Boga imieniem „Ojcze” stawia nas w zażyłej relacji z Nim – w relacji dziecka, które zwraca się do swojego tatusia i wie, że jest przez niego kochane, otoczone opieką. Nazywanie Boga „Ojcem”, to wielka rewolucja w psychologii religijnej człowieka. W przypowieści o miłosiernym Ojcu, Pan Jezus ukazuje Boga, który potrafi być dla swoich dzieci wyłącznie miłością. Gdy marnotrawny syn powraca do domu, ojciec nie stosuje kryteriów ludzkiej sprawiedliwości, ale daje synowi do zrozumienia, że przez cały czas bardzo za nim tęsknił. Mówiąc o Bogu, Pan Jezus użył aramejskiego słowa „Abbà”, które należy rozumieć, jak wspomniane „tatusiu”, „tato”. Modlitwa „Ojcze nasz”, której nauczył nas Pan Jezus wskazuje, że Bóg bardzo potrzebuje człowieka, oczekuje jego miłości. Wszystkie nasze potrzeby, o które prosimy w wezwaniach tej modlitwy, od tych najbardziej oczywistych i powszednich, takich jak zdrowie, żywność, praca, aż po uzyskanie przebaczenia i wsparcie w pokusach są odzwierciedleniem, że Bóg jest Dobrym Ojcem, który nas kocha, zna nasze potrzeby, zawsze patrzy na nas z miłością, nigdy nas nie opuszcza. Niech to będzie źródłem i umocnieniem naszej nadziei.

Reklama

Wśród pielgrzymów polskich byli dziś pielgrzymi z parafii Nawiedzenia NMP z Żywca; św. Michała Archanioła z Siemianowic Śląskich; parafii św. Stanisława B.M. w Tumlinie (diec. kielecka); Pielgrzymka Sióstr Benedyktynek Misjonarek z Otwocka, z okazji 100-lecia Zgromadzenia; Grupa młodzieży z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi nr 1 w Lubsku (diec. zielonogórsko-gorzowska); Grupa Jezuickiego Centrum Edukacji z Nowego Sącza; Grupa młodzieży – laureaci X. edycji małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”; Gimnazjum nr. 2 Przymierza Rodzin im. Ks. Jana Twardowskiego z Warszawy; Zespół Placówek Oświatowych z Konina; Biuro podroży „Itaka” z Opola.


st (KAI) / Watykan

Katolicka Agencja Informacyjna

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę