Nasze projekty

Włoski stygmatyk i mistyk – Brat Elia znów w Polsce

Włoski stygmatyk i mistyk, często porównywany do św. o. Pio, ten, któremu Pan Jezus pozwolił się "sfotografować", w dniach 24 - 27 marca znów odwiedzi Polskę. W czterech miastach poprowadzi spotkania modlitewne z wiernymi.

Brat Elia to najbardziej niezwykły współczesny mistyk, przez niektórych jest nazywany nowym św. Franciszkiem trzeciego tysiąclecia. Nosi stygmaty, które nigdy nie znikają a w każdy piątek rany na jego rękach, nogach i boku otwierają się. Stygmaty otrzymał podczas swojego nowicjatu. W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa. Najważniejsza jest jednak jego niezwykła relacja z Chrystusem na co dzień: to jemu właśnie Chrystus pozwolił utrwalić swoje oblicze na fotografii.

– Zadaniem brata Elii jest mówienie ludziom o Bogu w sposób najprostszy, nawracanie ich, nauczanie ich modlitwy płynącej z serca oraz życia w zgodzie z naukami Jezusa. Słowa brata Elii płyną prosto do serc słuchaczy. Kiedy mówi miłość Boża przenika każdą cząstkę jego jestestwa, jest jak porywająca rzeka – mówią organizatorzy spotkań z mistykiem. O wielu historiach z jego życia można dowiedzieć się z książek Fiorelli Turolli, które już ukazały się w języku polskim.

Podczas obecnej wizyty w Polsce brat Elia odwiedzi Lądek Zdrój, Ząbkowice Śląskie, Kalisz i Konin. Zgodę na spotkania z bratem Elią wyrazili biskupi tych miejsc.

Reklama
Reklama

Brat Elia urodził się w 1962 roku w chłopskiej rodzinie w Apulli na południu Włoch. W wieku 7 lat ujrzał po raz pierwszy anioła. W 1990 rozpoczął nowicjat w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Po latach rozeznawania w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną. Od 2004 roku mieszka w Calvi w Umbrii w dawnym klasztorze franciszkańskim z bractwem, które wokół niego powstało. Pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni ks. bp Giuseppe Piemontese OFM oraz pod opieką duchową księdza Marco Belladelliego wyznaczonego do tej posługi przez biskupa.

 

Szczegółowy plan wizyty brata Elii w Polsce:

Reklama
Reklama
 •  Lądek Zdrój niedziela 24 marca 2019 o godz. 17.00
  parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
  Gorzkie Żale – kazanie pasyjne głosi brat Elia
 •  Ząbkowice Śląskie  poniedziałek 25 marca 2019 o godz. 17.00
  parafia św. Anny, ul. św. Wojciecha 12,
 •  Kalisz wtorek 26 marca 2019 o godz. 18.30
  parafia św. Jana Pawła II, ul. Ks. Stanisława Piotrowskiego 13,
 •  Konin środa 27 marca 2019 o godz. 17.00
  parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, ul. Przemysłowa 18

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite