Nasze projekty

Spotkanie online z kard. Georgem Pellem. Uczestnicy będą mogli zadać pytania

W piątek 20 maja o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie online z kardynałem Georgem Pellem. Jego uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie.

fot. YouTube/SkyNewsAustralia

Tematem spotkania będzie przekazywanie depozytu wiary w czasach zamieszania, kryzysu i prześladowań. Kard. George Pell podzieli się refleksją na temat synodu o synodalności, sytuacji Kościoła Katolickiego, odpowie na pytanie jak głosić Ewangelię w społeczeństwie coraz bardziej zdechrystianizowanym czy nawet antychrześcijańskim, w którym kultura, środowiska akademickie i politycy kwestionują podstawy cywilizacji chrześcijańskiej”.

Kardynał mówić będzie także jak zachować sprawiedliwość i miłość w obliczu bólu niesprawiedliwości, jak zachować wiarę i nadzieję w czasach prześladowań i więzienia. Podzieli się także swoimi przemyśleniami na temat drogi odnowy Kościoła, sposobu przekazywania nienaruszonego depozytu wiary kolejnym pokoleniom oraz podejmie kwestie usprawnienia organizacyjnego i finansowego funkcjonowania Kościoła oraz tego, jak radzić sobie odrzucaniem nauczania Kościoła przez duchownych , telogów i pojawianiem się fałszywych proroków w Kościele.

Spotkanie będzie dostępne na kilku kanałach YT:

Kanał EWTN Polska: https://www.youtube.com/watch?v=l68NIORgBec

Reklama

Veritatis Splendor: https://www.youtube.com/watch?v=w4NVLqgjxZU

Chrześcijańskie Centrum Kultury Maryi Naszej Królowej: https://www.youtube.com/watch?v=-Q1X24JEMDw

Stowarzyszenie Katolickie „Przybądźcie wierni” (Adeste fideles): https://www.youtube.com/watch?v=inY6Q6YJ0CY

Reklama

Kim jest kard. Pell?

Kardynał George Pell (ur. 8 czerwca 1941) jest kardynałem Kościoła Katolickiego z Australii. Pełnił funkcję prefekta Sekretariatu ds. Gospodarki Stolicy Apostolskiej w latach 2014-2019, a w latach 2013-2018 był członkiem Rady Kardynałów Doradców Ojca św. Franciszka. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1966, biskupie w 1987, a kardynałem został w 2003. George Pell był arcybiskupem Sydney (2001–2014), arcybiskupem Melbourne (1996–2001) i biskupem pomocniczym Melbourne (1987–1996). Jest autorem, publicystą i mówcą publicznym. Posiada licencjat z teologii na Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie oraz doktorat z teologii na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne spędził 400 dni w więzeniu o zaostrzonym rygorze. Ostatecznie został pczyszczony z zarzutów jednomyślną decyzją australijskiego Sądu Najwyższego. Owocem tych trudnych chwil stała się książka „Dziennik więzienny”, która w Polsce ukazała się w 2021 r. Druga część „Dziennika więziennego” ukaże się w czerwcu 2022 r. nakładem Domu Wydawniczego „Rafael”. Wydawca oryginału, dyrektor wydawnictwa Ignatius Press, który twierdzi, że „Dziennik więzienny” stanie się klasyką duchowości.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę