Nasze projekty

Poznań: 11 ton pomocy humanitarnej dla Afryki

Z Poznania wyruszył największy w historii Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, bo ważący 11 ton, transport darów dla Afryki. Polska pomoc humanitarna dotrze do Republiki Centralnej Afryki i Kamerunu.

fot. Feed My Starving Children/flickr

Największą część transportu − dziewięć ton, stanowi mydło zebrane podczas Akcji „Podaj mydło”, która polegała na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy, dzięki któremu Afrykańczycy będą mogli przyswoić sobie nawyk mycia rąk, a tym samym unikną wielu chorób.

Kolejne dwie tony to mleko w proszku zakupione dzięki sprzedaży aluminiowych puszek w ramach Akcji „Puszka dla Maluszka”. Przeznaczone jest ono dla szpitala i misji w Republice Centralnej Afryki, gdzie polscy misjonarze prowadzą program dożywiania dzieci z najuboższych rodzin.

Oprócz mydeł i mleka do Afryki wysłano również wyposażenie gabinetu ginekologicznego, które trafi do szpitala prowadzonego w Republice Środkowej Afryki. Podarowała je lekarka Barbara Wolska, która pracowała trzy lata w Afryce i stąd doskonale zna tamtejsze potrzeby. W transporcie znalazł się również unit stomatologiczny przeznaczony do polskiego gabinetu w Abong-Mbang w Kamerunie. Ostatnimi elementami transportu są plecaki przekazane fundacji przez firmę Herlitz.

Reklama

W pakowaniu tego ogromnego transportu wolontariuszom fundacji pomogli strażacy z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej nr 4 z Poznania. − Odwiedzili nas oni, kiedy przywieźli dary w ramach Akcji „Podaj mydło”. Widząc jak ogromne ilości mydła mamy do spakowania, zaproponowali nam swoją pomoc – wyjaśnia Justyna Janiec-Palczewska, wiceprezes Fundacji „Redemptoris Missio”.

Transport z Poznania dotarł do Wrocławia, gdzie dołączy do pomocy przygotowywanej przez Fundację „Serce dla Afryki”. Kontener już w środę wyruszy z Wrocławia do Gdyni, a stamtąd statkiem do portu Duala w Kamerunie. Na miejscu misjonarze rozdysponują dary pomiędzy poszczególne misje.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja organizuje m.in. wysyłanie do pracy na misjach polskich lekarzy i pielęgniarek oraz wysyłkę leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego.

Reklama

bt / Poznań


Szustak_Plaster-miodu_500pcxPOLECAMY NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ

Reklama

o. Adama Szustaka OP!

„Miód dla duszy. Plaster na rany.
Jest Słowo, które może uzdrowić twoje zranienia.
Jest Miód, który może osłodzić twój ból.
Jest i cały PLASTER MIODU, bo każdego dnia Bóg chce ukoić twoje cierpienia, przyłożyć plastry swojego Słowa do twoich ran.

Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę