Nasze projekty

Polscy skoczkowie na 2. miejscu Drużynowego Pucharu Świata w Lahti!

Polscy skoczkowie po raz kolejny stanęli na podium skoków narciarskich. W konkursie drużynowym w Lahti zajęli 2. miejsce, wyprzedzeni przez Norwegów.

Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki – w tym składzie polscy skoczkowie zaprezentowali się na dzisiejszym konkursie drużynowym. Po pierwszej serii zajmowali 3. miejsce, osiągając 499.8 punktu – za Norwegami i Niemcami. Najlepszy skok oddał Andrzej Stękała – 129 m.

W drugiej serii zarówno Piotr Żyła jak i Dawid Kubacki poprawili swoje odległości. Po skoku Kamila Stocha Polska na chwilę wysunęła się na prowadzenie. Ostatecznie jednak z notą 1118,3 punktu Polacy uplasowali się na 2. miejscu Drużynowego Pucharu Świata w Lahti.

Odległości polskich skoczków:
– Piotr Żyła 123 i 126 m
– Andrzej Stękała 129 m, 124 m
– Kamil Stoch 126,5 m i 126
– Dawid Kubacki 118 m i 123,5 m

Zwycięzcami konkursu zostali Norwedzy. Na 3. miejscu znaleźli się Niemcy.

Były to trzecie w tym sezonie zawody drużynowe. Tydzień temu w Zakopanem zajęli drugie miejsce. W Pucharze Narodów Polska zajmuje drugie miejsce. Na pierwszym są Norwedzy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi natomiast Halvor Egner Granerud, a Polacy – Stoch, Kubacki i Żyła zajmują kolejno 3., 4. i 5. miejsce.

Rekord skoczni w Lahti to 138 m. Zdobył go w czasie Mistrzostw Świata w 2017 r. Norweg Johan Andre Forfang. W Lahti odbędzie się jeszcze w niedzielę konkurs indywidualny.