Nasze projekty

Papieska Akademia Pro Vita ma 20 lat

Aborcja, klonowanie czy eutanazja - to tylko niektóre z głównych zagadnień, którymi zajmowała się w ostatnich latach Papieska Akademia Pro Vita. Do pracy powołał ją Jan Paweł II, by informowała, prowadziła badania oraz kształciła w zakresie biomedycyny i obrony życia.

– Przed Akademią pojawiają się nowe wyzwania, mimo iż sytuacja kulturowa jest cały czas podobna – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Ignacio Carrasco de Paula, prezes Akademii. Jak podkreślił "racje, którymi kierował się Jan Paweł II są wciąż ważne. Ojciec Święty zwołał w 1991 roku konsystorz nadzwyczajny, który był poświęcony między innymi obronie życia. To wtedy Papież wprowadził do użytku słynne pojęcia: kultury śmierci oraz cywilizacji życia. Z tego konsystorza zrodziły się dwie inicjatywy; jedna o charakterze doktrynalnym, która doprowadziła do ogłoszenia encykliki Evangelium vitae oraz druga mająca charakter bardziej naukowy i wiązała się z powołaniem Papieskiej Akademii Pro Vita. Obie inicjatywy w pełni zachowują dziś swą aktualność".

 

Prezes Papieskiej Akademii Pro Vita powiedział RV, że w tym roku instytucja ta zajmuje się problemem niepłodności i alternatywami dla zapłodnienia in vitro. Na najbliższym posiedzeniu Akademii będzie mowa o niepełnosprawności starców.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę