Nasze projekty
Reklama

Lednica. Co warto wiedzieć o tegorocznym spotkaniu?

Z powodu pandemii, już drugi raz młodzi przeżyją lednickie spotkanie we własnych domach, łącząc się na wspólnej modlitwie poprzez transmisję. Przypominamy kilka informacji o tegorocznym spotkaniu, które już w sobotę 5 czerwca.

„Usłysz” to hasło jubileuszowego lednickiego spotkania młodych. Podczas ostatniej audiencji generalnej nawiązał do niego papież Franciszek, który podkreślał, że „to słowo wzywa do słuchania Pana i miłowania Go”.

To już druga Lednica, którą uczestnicy – z powodu pandemii koronawirusa – przeżyją we własnych domach. Warto przygotować świecę, aby zapalić ją w czasie spotkania. Organizatorzy zachęcają również do spowiedzi, ponieważ to przede wszystkim wydarzenie duchowe.

SPOT XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

Mamy dla Was SPOT XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000, która odbędzie się online! ❤?Hasłem Spotkania jest słowo USŁYSZ!❤Co chcielibyście usłyszeć od Boga??#usłysz #5czerwca #spotkanieonline #lednicawdomu——————–Zamów symbol Spotkania już dziś na https://lednicki.pl

Reklama
Posted by Lednica2000 on Wednesday, May 19, 2021

Podczas spotkania konferencję wygłosi dominikanin o. Jacek Szymczak. Oficjalne rozpoczęcie spotkania o godz. 18:00, a o 20:00 msza święta pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski. Nie zabraknie również symbolicznego przejścia przez Bramę-Rybę.

Postacią, która będzie towarzyszyła młodym podczas tegorocznego wydarzenia, będzie św. Jan Chrzciciel, mistrz ciszy i prorok prostoty. Chcemy odkrywać z jego pomocą przestrzeń wiary, tej przeżywanej indywidualnie, ale i we wspólnocie Kościoła, i w relacjach z innymi ludźmi – tłumaczą organizatorzy spotkania.

Symbolami tegorocznego spotkania są skrzydła i linijka. Św. Jan Chrzciciel jako przewodnik tegorocznej Lednicy nawołuje do prostowania ścieżek dla Pana. My sami często poszukujemy elementu, do którego można nawiązać, o który da się oprzeć na ścieżkach życia. Te drogi są czasem kręte, a linijka to przyrząd umożliwiający ich naprostowanie – dodają organizatorzy.

Reklama

>>>>transmisja spotkania na YouTube<<<

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę