Nasze projekty

Duchowość w wielkim mieście

Cykl wykładów „Duchowość dla Warszawy” to jedna z wielu inicjatyw Papieskiego Wydziału Teologicznego. - Zasadniczym jego celem całego jest dotykanie konkretnych problemów i wspólne szukanie odpowiedzi, jak zauważyć Boga w tych realiach - tłumaczy s. Judyta Pudełko, która od początku uczestniczy w projekcie. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyć duchowości ludzi zapracowanych.

Publikujemy fragment wywiadu „Przeżywać życie pełniej i głębiej”. Z s. Judytą Pudełko rozmawia Justyna Sobocka z archwwa.pl


Skąd pomysł, żeby wykład poświęcić właśnie duchowości człowieka zniechęconego i zapracowanego? Jak diagnozujecie Państwo potrzeby słuchaczy?

S. Judyta Pudełko: – Życie współczesnego człowieka, zwłaszcza mieszkańca dużego miasta, przebiega w bardzo szybkim tempie. Ludzie podejmują szereg zadań, czasami pracują na kilka etatów, do tego dochodzą sprawy rodzinne. Bardzo często mówi się o tzw. „syndromie wypalenia zawodowego”. Człowiek przepracowany, zmęczony, zestresowany codziennością, często doświadcza zniechęcenia, a nawet popada w swoisty marazm.

Reklama

Czy zapracowany albo zniechęcony człowiek ma jeszcze jakąś duchowość?

– To jest bardzo dobre pytanie – i na pewno nasz wykład będzie się z nim mierzył. Z całą pewnością każdy człowiek, również ten przepracowany, posiada w sobie szereg potrzeb duchowych – tak jesteśmy stworzeni. Brak zauważenia wymiaru duchowego może tym bardziej pogłębiać frustrację.

Reklama

Przeczytaj cały wywiad w serwisie arch.wawa.pl


Wykład pt. „Duchowość człowieka zniechęconego i zapracowanego” poprowadzi jezuita – o. dr hab. Józef Augustyn, który od lat zajmuje się formacją kapłańską i seminaryjną. Spotkanie odbędzie się 9 marca 2017 roku o godz. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę