Nasze projekty

Dodatkowe dni wolne na Wszystkich Świętych? Rząd rozważa takie rozwiązanie

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który zajmuje się walką z koronawirusem, rozważa wprowadzenie dodatkowych dni wolnych z okazji Wszystkich Świętych – przekazał na antenie Polsat News rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.

Apelujemy natomiast, żeby w miarę możliwości Wszystkich Świętych urządzić sobie troszkę wcześniej albo troszkę później. Żeby odwiedzić groby bliskich w trochę innym terminie, żeby się nie tłoczyć – mówił w Polsat News rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.

Rzecznik GIS zasugerował, że rząd może ustanowić dodatkowe dni wolne od pracy na początku listopada. Wszystko po to, aby uniknąć tłumów na cmentarzach. Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji – przyznał Bondar.

Do pomysłu odniósł się też rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Ja bym ostrożnie podchodził do zwiększenia dni wolnych przed Wszystkimi Świętymi. Polacy najczęściej wyjeżdżają na Wszystkich Świętych w dalsze podróże kiedy mamy dość dużo wolnych dni, kiedy mamy przedłużony weekend. Więc zwiększanie wolnych dni wokół Wszystkich Świętych to jest jasna sugestia: wyjeżdżajmy gremialnie. Jednak to, że to święto wypada w tym roku w niedzielę służy temu, żeby tych wyjazdów było mniej – przyznał Wojciech Andrusiewicz.

Reklama
Reklama

Wszystkich Świętych wypada w tym roku w niedzielę.

SPRAWDŹ; Maseczki na cmentarzach. Gdzie będą obowiązkowe?

ag/Polsat News/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite