Nasze projekty

Cezary Pazura ambasdorem „Różańca do granic”

Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w akcji Różaniec Do Granic. 7 października będą modlić się wspólnie z innymi uczestnikami, odpowiadając na wezwanie Matki Bożej do ratowania świata modlitwą różańcową.

W gronie ambasadorów wydarzenia Różaniec Do Granic znaleźli się m.in: Cezary Pazura, Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Dariusz Kowalski i Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka.

Ambasadorzy wystąpili w specjalnie przygotowanych spotach radiowych i telewizyjnych, w których mówią, czym jest dla nich różaniec oraz w jakiej intencji będą modlić się wspólnie z innymi uczestnikami wydarzenia Różaniec Do Granic w sobotę, 7 października. Spoty będą udostępniane sukcesywnie na fanpage’u Różaniec Do Granic na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Reklama
Reklama

Cezary Pazura deklaruje, że podczas akcji Różaniec Do Granic będzie modlił się o miłość. Wyjaśnia też, że popiera tę inicjatywę, bo jest szlachetna w swoich założeniach.

– Jako ludzie często zapominamy, dlaczego i po co tu jesteśmy. Wydatkujemy czas  i energię na mało ważne sprawy, a ten rodzaj energii, który płynie z różańca, jest konieczny każdemu człowiekowi. Różaniec w swojej istocie łączy nas z Bogiem, ale też wyznacza granice naszego postępowania, a Różaniec Do Granic odbędzie się właśnie na granicach. To nie przypadek – mówi aktor.

Reklama
Reklama

Brat Benedykt Pączka zaprasza do udziału w akcji, aby wspólnie modlić się o zbawienie. – Wspieram tę akcję, aby przypomnieć Polakom, że prawdziwe życie człowieka nie jest tutaj na ziemi, a często demon nas oszukuje, warto przypomnieć, że ono zaczyna się dopiero po śmierci. Dlatego w tym dniu modlimy się o życie wieczne. Różaniec Do Granic pomoże nam odnaleźć sferę ducha, która jest najważniejszą częścią człowieka – podkreśla zakonnik.

Reklama

Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. Za każdym razem, jako ratunek dla świata Maryja wskazywała pokutę i modlitwę różańcową.

Szczegóły i zapisy: www.rozaniecdogranic.pl


Agnieszka Kminikowska

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę