Nasze projekty
Reklama
fot. Priscilla Du Preez/unsplash.com

Zatrzymaj się w biegu – czas na miłość! Ruszyły zapisy na Tydzień Małżeństwa

Tematyczna "randka małżeńska", oprowadzanie tematyczne po mieście, całodniowa konferencja, warsztaty tańca i masażu - to tylko niektóre z propozycji jakie czekają na uczestników Tygodnia Małżeństwa w Krakowie, który odbędzie się w dniach 7-14 lutego. W poniedziałek ruszyły zapisy.

Podczas Tygodnia Małżeństwa w Krakowie można skorzystać z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i relacji. W programie znaleźć można różnego rodzaju warsztaty, spotkania, wykłady oraz liczne wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. Wydarzenia przeznaczone są zarówno dla osób będących w małżeństwie kilka miesięcy, jak i kilka czy kilkadziesiąt lat. Pragniemy, aby był to szczególny czas dla dwojga najbliższych sobie osób – podkreślają organizatorzy.

Zapisy na wydarzenia ruszyły w poniedziałek. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć >>>TUTAJ>>>.

Za pomysłem przeprowadzenia Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw w Krakowie stoją same małżeństwa, formujące się w różnych ruchach i stowarzyszeniach małżeńskich, m.in. w Domowym Kościele. To inicjatywa całkowicie oddolna, choć przeprowadzona za zgodą gospodarzy miejsc, w których odbywać się będą spotkania. Będą to m.in. Dali Club, Łąka Spotkań, Lodowisko NCK, Bazylika oo. Franciszkanów.

Reklama

Podobnie jak w ubiegłym roku w związku z pandemią covid19 projekt realizowany jest w formie stacjonarnej, hybrydowej oraz online.

Głównym celem jest wzmocnienie i odnowienie relacji małżeńskich oraz rodzinnych poprzez podniesienie świadomości i kompetencji uczestników projektu w zakresie budowania relacji międzyludzkich. Na realizację celu pozwala szeroka oferta edukacyjna i kulturalna.

materiały prasowe Tydzień Małżeństwa Kraków

„Cel mamy wspólny – pokazywać, że małżeństwo jest dobre”

Tydzień Małżeństwa to inicjatywa międzynarodowa odbywająca się od ponad 20 lat w
kilkudziesięciu krajach na całym świecie w tym samym czasie. Pierwszy raz zrealizowany został w 1997 roku w Wielkiej Brytanii. W Krakowie spotkanie odbędzie się już po raz trzeci! W czasie dwóch pierwszych krakowskich edycji odbyły się łącznie 22 wydarzenia dedykowane małżeństwom, w których wzięło udział ponad 1480 uczestników.

Reklama

Projekt „Tydzień Małżeństwa w Krakowie” jest realizowany w ramach powstałej
w styczniu 2020 roku Fundacji Przestrzeń Dobra. Osoby współpracujące z Fundacją to m. in. pedagodzy, psycholodzy, fizjoterapeuci, programiści, graficy, absolwenci Studium Teologii Rodziny, harcerze. Cel mamy wspólny – pokazywać, że małżeństwo jest dobre, inspirować do trwania w nim, umacniania go i rozwijania – podkreślają jednogłośnie organizatorzy.

Wszelkie szczegółowe informacje o krakowskim wydarzeniu oraz zapisy dostępne są na stronie www.tydzienmalzenstwakrakow.pl.

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę