Nasze projekty

Zaproszenie na Panamę w Warszawie

Ze względu na organizację Światowych Dni Młodzieży na wszystkich kontynentach świata, młodzież w Polsce nie zawsze może uczestniczyć we wspólnym spotkaniu z papieżem i rówieśnikami z całego świata. W związku z tym, od 10 lat w Warszawie organizowane są spotkania dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w ŚDM z powodu odległości i wysokich kosztów wyjazdu.

Reklama

 – Tym razem ŚDM są w Panamie, z Polski pojedzie 3 tysiące młodych, z naszej diecezji kilkaset, natomiast dla wszystkich innych, którzy chcieliby uczestniczyć w łączności z papieżem w tym spotkaniu będzie „Panama w Warszawie” – zapowiada ks. kard. Kazimierz Nycz.

„Panama w Warszawie” odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 14.00. W łączności z papieżem Franciszkiem i Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie młodzi będą mogli doświadczyć obecności Boga w modlitwie, adoracji, sakramentach i radosnym uwielbieniu we wspólnocie Kościoła. Specjalną katechezę nawiązującą do hasła ŚDM Panama 2019 pt. „Oto ja, Służebnica Pańska” – czyli jak mogę dziś usłyszeć głos Boga i Mu odpowiedzieć? – wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Młodzi nauczą się hymnu Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Będzie czas na wspólny śpiew, uwielbienie Boga, ale też integrację czy możliwość spowiedzi czy adoracji.

Ważnym punktem „Panamy w Warszawie” będzie uroczysta celebracja Mszy św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w czasie której uczestnicy wysłuchają zarejestrowanej wcześniej homilii papieża Franciszka skierowanej do młodzieży całego świata.

Reklama
Reklama

– Chciałem bardzo serdecznie młodzież z Warszawy, Mazowsza, ale także z Polski, która będzie miała okazję być w Warszawie w tym czasie na to spotkanie, które będzie prowadzone w Świątyni Opatrzności i będzie się dokonywało w łączności z Ojcem Świętym, na modlitwę, ewangelizację, ale także na przeżywanie wspólnej radości z młodzieżą z całego świata – mówi ks. kard. Nycz.

Zaproszenie do wspólnego zjednoczenia na modlitwie do młodych skierowali także ich rówieśnicy z całego świata. W specjalnie przygotowanym zaproszeniu, młodzi z Argentyny, Brazylii, Węgier, Niemiec, Słowacji i Białorusi zachęcają, by „Panama w Warszawie” była czasem duchowej łączności z młodymi obecnymi na ŚDM w Panamie.

Reklama

Szczegółowe informacje dotyczące „Panamy w Warszawie” można śledzić na Facebooku.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite