Nasze projekty

„Urodziny Maryi”. Msza św. z Bazyliki na Skałce [TRANSMISJA]

Już dziś, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w Bazylice oo. Paulinów na Skałce w Krakowie, o godz. 19 odbędzie się Msza św. oraz otwarcie wystawy ikon Matki Bożej „Królowa Polski o wielu obliczach”. Wszystkich, którzy nie mogą być w tym dniu na Skałce, zapraszamy do duchowej łączności poprzez transmisję na żywo.

Reklama

Świętowanie „Urodzin Maryi” rozpocznie się od Mszy św. o godz. 19 w Bazylice pw. św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie na Skałce. Bezpośrednio po Eucharystii głos zabierze Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7. Następnie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”, prezentowanej wcześniej na Jasnej Górze. We Mszy świętej będzie można także uczestniczyć za pośrednictwem transmisji dostępnej na kanale YouTube Stacji7 (link poniżej).

Wystawa „Królowa Polski o wielu obliczach” przedstawia 47 wizerunków Maryi namalowanych przez polską artystkę Bożenę Janinę Aleksy. Inspiracją dla autorki były słynące łaskami obrazy i figury Matki Bożej koronowane przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego w latach 1946–1980. Wystawa powstała z inicjatywy Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Na krakowskiej Skałce będzie można ją zwiedzać do 8 grudnia br.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite