Nasze projekty
fot. bryan/flickr

ŚDM: Ruszyła akcja #PrayForMercy

Wraz z początkiem lutego rusza akcja #‎PrayForMercy. „Chcemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i modlić się o Boże Miłosierdzie „dla nas i całego świata” – mówią młodzi przygotowujący ŚDM Kraków 2016, którzy codziennie chcą wspólnie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Reklama

Od 1 lutego codziennie o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia – za pomocą aplikacji ‪Periscope transmitowana jest wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w Komitecie Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016.

„W każdym tygodniu towarzyszyć nam będzie konkretna intencja. Pierwszego tygodnia miesiąca zawsze prosić będziemy w intencjach Ojca świętego, w kolejnych tygodniach w różnych intencjach” – zapowiadają inicjatorzy akcji.

Ogólna papieska intencja modlitewna na luty brzmi: „Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń”.

Reklama

12657445_10154027680892275_6094830325652155498_o

Reklama

Akcja #‪‎PrayForMercy to odpowiedź młodych na wezwanie papieża Franciszka z orędzia na lipcowe ŚDM w Krakowie: „Tak bardzo chciałbym, byśmy zjednoczyli się w chóralnej modlitwie płynącej z głębi naszych serc, błagając Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata!”.

Pracownicy i wolontariusz KO ŚDM Kraków 2016 będą się modlić w pięciu językach: w poniedziałek po polsku, a w następne dni także po portugalsku, angielsku, hiszpańsku i włosku. W modlitwę można się włączyć za pomocą mediów społecznościowych.

Języki, w jakich będzie prowadzona modlitwa:
– poniedziałek: polski @sdm_pl
– wtorek: portugalski @jmj_pt
– środa: angielski @wyd_en
– czwartek: hiszpański @jmj_es
– piątek: włoski @gmg_it

Reklama

pra / Kraków

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę