24 czerwca rusza „Nieziemska Pompejanka”

Z inicjatywy jednej z grupowiczek Kobiet Nieziemskich Obyczajów rusza 24 czerwca Nowenna Pompejańska. Do modlitwy można dołączyć z dowolną intencją, powstała już także grupa wsparcia na czas modlitwy.

Reklama

Pomysłodawczynią „Nieziemskiej Pompejanki” jest Paulina. Na grupie modlitewnej podzieliła się swoim świadectwem z doświadczenia modlitwy tą nowenną. Kilka dni później wszystkie dziewczyny z grupy Kobiet Nieziemskich Obyczajów zaprosiła do wspólnej modlitwy. Nieziemska Pompejanka rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 16 sierpnia.

W swojej historii Paulina napisała, że Nowenna Pompejańska zaowocowała u niej cudem uzdrowienia. – Wyniki badań poprawiły mi się bez stosowania żadnych leków, mimo że sytuacja była zła i miałam podejrzenie poważnej choroby. Lekarz, patrząc na wyniki, powiedział mi, że nie wie, co się stało, bo nie wierzy w cuda. Popatrzyłam na niego i powiedziałam, że ja wierzę – napisała Paulina. Pod jej postem kolejne osoby dzieliły się swoimi świadectwami o łaskach, jakich doświadczyły dzięki „pompejance”.

Do wspólnej Nowenny dołączyło już kilkadziesiąt chętnych kobiet, a grupa stale rośnie. Przez kolejne 54 dni dziewczyny będą modliły się w swoich osobistych intencjach. Powstała już facebookowa grupa wsparcia, w której będzie można dzielić się na bieżąco radościami i trudnościami na modlitwie. Zaplanowano także wzajemną wymianę rozważań różańcowych. Inicjatorka modlitwy służy również pomocą dla osób, które mają jakiekolwiek pytania dotyczące tej Nowenny.

Reklama
Reklama

DOŁĄCZ DO GRUPY „NIEZIEMSKA POMPEJANKA”


Nowenna to dziewięciodniowe nabożeństwo odmawiane zazwyczaj w jednej konkretnej intencji. Nowenna pompejańska jest specyficzną modlitwą, bo składa się z sześciu nowenn. Powstała prawdopodobnie w Pompejach i została rozpropagowana przez dominikańskiego tercjarza bł. Bartłomieja Longo. W tym artykule można zapoznać się z historią Nowenny.

Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z tajemnicami światła. Przed rozpoczęciem różańca wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.

Reklama
Reklama

Odmawiamy modlitwy początkowe różańca (Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, 3 Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu) – jeden raz na początku nowenny w danym dniu.

Odmawiamy różaniec – wszystkie 15 tajemnic (do nowenny pompejańskiej można dołączyć również tajemnicę światła). Nie trzeba odmawiać wszystkich tajemnic za jednym razem – modlitwę można podzielić, np. na pory dnia.

Po zakończeniu każdej części różańca odmawiamy modlitwy: błagalną bądź dziękczynną. TEKSTY MODLITW MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę