Nasze projekty

Zakochani w Kościele

Koncert, wykład, specjalny spektakl czy rekolekcje - propozycji na spędzenie Walentynek jest wiele. Wystarczy odrobinę poszukać i zdecydować!

Reklama

1. Prelekcja

Dlaczego kobiety sądzą, że będą szczęśliwe tylko wtedy, gdy odnajdą swojego księcia z bajki? To jedno z pytań, na które odpowie ojciec Adam Szustak. Spotkanie pod tytułem „Młodość mija a ja niczyja, czyli jak żyć bez związku?” dominikański kaznodzieja wygłosi w sobotę 15 lutego o godz. 17.00 w łódzkim klasztorze dominikanów. „14 lutego mają swoje święto zakochani, ale czy osoby żyjące samotnie są mniej wartościowe? Czy naprawdę życie bez związku musi być pasmem nieszczęść? Ojciec Adam odpowie na te i inne pytania" – zachęca do uczestnictwa w wykładzie Marta Łysyganicz, świecka Dominikanka i współorganizatorka tegorocznego cyklu Dominikańskiej Szkoły Wiary.

 

Reklama

Dzień wcześniej odbędzie się też wykład w Zgierzu. W piątek, 14 lutego o godz. 19.00 w Domu Duszpasterskim prelekcję, zatytułowaną „Ewangelia samotności”, wygłosi  o. Piotr Krysztofiak. – Są różne rodzaje samotności. Żadna z nich nie jest dobra. Bóg jednak wykorzystuje je, aby wzbudzić w nas pragnienie Siebie. Można nigdy w sobie tego pragnienia Boga nie odkryć, dlatego warto wiedzieć jak podchodzić do samotności – mówi o podejmowanym przez siebie temacie o. Krysztofiak.

Zakochani w Kościele

2. Koncert i modlitwa

Reklama

Modlitwa za każdgo o miłość odpowiedzialną i wierną o godz. 18.00 na Mszy Św. A potem przedstawienie poetyckie „Być kochanym”, przygotowane na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego. Wystąpią: Anna Gielarowska – autorka scenariusza i realizatorka oraz Kornela Arwicz-Sienicka – akompaniament muzyczny na gitarze klasycznej. Spektakl i wspólna modlitwa odbędą się w Kościele pw. Św. Dominika w Szczecinie (Plac Ofiar Katynia 1).

 

3. Warsztaty

Reklama

"Nie chcę już być singielką" – to warsztaty dla kobiet, które odbędą się w weekend 14 – 16 lutego. Organizatorem jest Benedyktyński Instytut Kultury w Krakowie.

 

Jak piszą i zachęcają organizatorzy: "są mądre, wykształcone, niezależne, samodzielne i dobrze zorganizowane. W pracy zajmują odpowiedzialne stanowiska. Ich widoczne sukcesy wzbudzają zazdrość  koleżanek i kolegów. Czy są szczęśliwe? Nie, ponieważ  żyją jako tzw. „singielki”. Jak mogą to zmienić? Dwudniowe warsztaty psychologiczno-duchowe pomogą wyprostować skomplikowane ścieżki życia  i podpowiedzą jak zbudować trwały i szczęśliwy związek małżeński. Warsztaty zorganizowane w tynieckim klasztorze dają też możliwość wyciszenia się, skupienia  i modlitwy. Uczestniczki będą miały też okazję do indywidualnych konsultacji z psychologiem a także do spowiedzi lub rozmowy duchowej z kapłanem".

 

Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla kobiet. Prowadzą je: Monika Leśnikowska – Marciniak oraz o. Włodzimierz Zatorski OSB. Zapisy: tel. (0-12) 688 5 450, [email protected].

4. Rekolekcje dla małżeństw

"Kryzys dialogu w małżeństwie" – warsztaty dla małżeństw w konflikcie. Odbędą się one w dniach 20-23 lutego. Organizatorem jest Benedyktyński Instytut Kultury w Krakowie.

 

Często nawet drobne sprzeczki, nieporozumienia, niedomówienia mogą być początkiem narastających konfliktów, a nawet kryzysów małżeńskich. Konflikty i kryzysy są wpisane w życie każdego małżeństwa, ale nie muszą go niszczyć. Można je wykorzystać do rozwoju i pogłębiania więzi między małżonkami. Jak podkreślają organizatorzy celem warsztatu jest nabycie przez uczestników umiejętności zażegnywania konfliktów, zanim się pojawią, oraz konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

 

Wśród poruszanych tematów są: rola miłości w małżeństwie, kryzys dialogu – szansa czy katastrofa? konstruktywny model rozwiązywania konfliktów oraz psychologia to nie wszystko – o duchowości i znaczeniu wiary w małżeństwie. W ramach warsztatu uczestnicy będą mogli spotkać się z Ojcem Leonem na indywidualnych spotkaniach.

5. Rekolekcje dla narzeczonych

„Budujemy miłość na prawdzie” – rekolekcje dla par narzeczeńskich. Odbędą się 13-16 lutego oraz 11-14 września. Organizatorem jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Rekolekcje są oparte na osobistej pracy uczestników polegającej na dialogu w swoich parach narzeczeńskich. Absolwenci Rekolekcji dla narzeczonych otrzymają zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Rekolekcje dla narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich. W tych rekolekcjach można uczestniczyć tylko parami.

 

Rekolekcje prowadzą: ks. Robert Krzywicki MIC oraz Robert i Hanna Stańczuk. Zapisy: tel (63) 270 81 32, [email protected].

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę