Nasze projekty

24 h dla Pana – znajdź swoje miasto!

W nocy z 4 na 5 marca w wielu miastach w Polsce odbędzie się inicjatywa "24 h dla Pana". Do organizacji takich czuwań zachęcił wszystkie diecezje papież Franciszek.

Reklama

24hdlapanaPionowybaner160x300 „24 godziny dla Pana” to zaproszenie do całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją przystąpienia do spowiedzi świętej. Tego typu spotkania bardzo popularne są we Włoszech. Jest to inicjatywa Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Pierwsze tego typu czuwania odbyły się w 2014 roku. – W najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywać specjalne nabożeństwo pokutne, nazwane „24 godziny dla Pana”. Będzie to święto przebaczenia, które będzie się odbywać również w wielu diecezjach i parafiach świata – powiedział Franciszek przed dwoma laty.Podczas pierwszego czuwania papież sam przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania, a następnie posługiwał w konfesjonale.

W orędziu na tegoroczny Wielki Post Papież Franciszek ponownie zachęcił do organizacji takiego wydarzenia wszystkie diecezje świata. To właśnie jednego z takich nabożeństw w ramach „24 h dla Pana” w 2015 roku papież zapowiedział Rok Święty Bożego Miłosierdzia. – W bulli ogłaszającej Jubileusz napisałem: „Niech Wielki Post w Roku Jubileuszowym będzie przeżywany jeszcze bardziej intensywnie, jako ważny moment, by celebrować miłosierdzie Boga i go doświadczać” („Misericordiae vultus”, 17). Przez wezwanie do słuchania Słowa Bożego oraz inicjatywę „24 godziny dla Pana” pragnąłem podkreślić prymat modlitewnego słuchania Słowa Bożego, zwłaszcza prorockiego. – napisał w orędziu Papież.

Reklama
Reklama

Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta w całym Kościele i wielu Księży oraz Biskupów prosiło o jej powtórzenie. Ojciec Święty przychylił się do tych próśb i polecił, aby co roku z piątku na sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu była realizowana w całym Kościele inicjatywa 24 godziny dla Pana. W trwającym właśnie Roku Miłosierdzia inicjatywa obejmuje już kilkanaście miast w Polsce. Czuwania odbędą się w nocy z 4 na 5 marca.

Bielsko-Biała

Reklama
Reklama

Bydgoszcz

Częstochowa

Kartuzy

Reklama

Kraków

Legnica

Nowy Targ

Poznań

Szczecin

Tarnów

Toruń

Wadowice

Warszawa

Wrocław

Zakopane


Więcej informacji na stronie: 24h dla Pana


franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę