Nasze projekty

24 godziny dla Pana u św. Piotra w Wadowicach

„24 godziny dla Pana” to inicjatywa duszpasterska, zaproponowana przez Papieża Franciszka dla całego Kościoła. Ojciec Święty pragnie, by z piątku na sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu stworzyć wiernym możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi. Jubileuszowy kościół św. Piotra Apostoła w Wadowicach także będzie miejscem owej celebracji.

Reklama

W piątek 4 marca o godzinie 18 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy Chrystusa Króla. O 19 drogę krzyżową poprowadzi młodzież. O 20 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, O 21 wierni odśpiewają apel jasnogórski i wysłuchają rozważania. O 22 będzie możliwość adoracji Chrystusa Eucharystycznego w ciszy.

O 23 sprawowana będzie plenerowa droga krzyżowa na Golgocie za kościołem. O północy wierni wezmą udział w Mszy Świętej. Przez kolejne, nocne godziny trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O 6.30 i 7.00 w kościele parafialnym będą sprawowane Msze Święte, po których nastąpi wznowienie adoracji aż do godziny 10.00, kiedy w Eucharystii wezmą szczególny udział chorzy i starsi wiekiem.

Od 11 aż do 15 trwać będzie adoracja w ciszy. W godzinie Miłosierdzia wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wezmą udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. „24 godziny dla Pana” zwieńczy Eucharystia, sprawowana o godzinie 18. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Reklama

Zobacz inne miasta biorące udział w wydarzeniu


ks. Artur Czepiel

Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę