Nasze projekty

Zobacz przesłanie Franciszka przed Światowymi Dniami Młodzieży

Papież Franciszek wygłosił orędzie do Polaków przed ŚDM, które rozpoczynają się 27 lipca w Krakowie. Przesłanie Ojca Świętego wyemitowały wszystkie polskie stacje telewizyjne

Reklama

Papież Franciszek w krótkim wystąpieniu powiedział, że spotkanie w Krakowie odbędzie pod znakiem miłosierdzia i w oddanej pamięci Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży oraz przewodnikiem narodu polskiego.

Zwracając się do młodych Polaków, papież podziękował za przygotowania do ŚDM i za modlitwę. Podkreślił, że to dla niego wielki dar od Pana, że może stanąć przed tym narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób i szedł naprzód z siła wiary, wspierany matczyną dłonią Najświętszej Maryi Panny.

Podkreślił, że pragnie spotkać się z młodzieżą całego świata, aby dać nowy znak harmonii. Spotkać mozaikę różnych twarzy, wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w Imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia.

Reklama

Na zakończenie papież pożegnał się słowami: do zobaczenia w Polsce.

Zobacz całe orędzie

Reklama

Tekst orędzia Ojca Świętego przed Światowymi Dniami Młodzieży:

Drodzy Bracia i Siostry!

Reklama

Bliski jest już trzydziesty pierwszy Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych z całego świata, zwołanych do Krakowa. Daje mi on także pomyślną okazję, by spotkać umiłowany naród polski. Wszystko odbywać się będzie pod znakiem Miłosierdzia, w tym Roku Jubileuszowym, a także we wdzięcznej i pobożnej pamięci o św. Janie Pawle II, który był twórcą Światowych Dni Młodzieży i zarazem przewodnikiem narodu polskiego w jego niedawnej historycznej drodze ku wolności.

Drodzy młodzi Polacy, wiem, że od dawna przygotowujecie, przede wszystkim przez modlitwę, wielkie spotkanie w Krakowie. Z serca wam dziękuję za wszystko co robicie oraz za miłość, z jaką to czynicie; już teraz obejmuję was i błogosławię.

Drodzy młodzi ze wszystkich stron Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii! Błogosławię również wasze kraje, wasze pragnienia i wasze kroki do Krakowa, aby były pielgrzymką wiary i braterstwa. Niech Pan Jezus da wam łaskę doświadczenia w sobie samych Jego słów: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Bardzo pragnę się z wami spotkać, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, wielu ras, języków, ludów i kultur, wszystkich jednak zjednoczonych w imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia.

A teraz zwracam się do was, drodzy synowie i córki narodu polskiego! Czuję, że przybycie do was jest wielkim darem od Pana, bo jesteście narodem, który w swoich dziejach pokonał wiele doświadczeń, także bardzo ciężkich i poszedł naprzód z mocą wiary, wspierany macierzyńską ręką Maryi Dziewicy. Jestem przekonany, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze, które przyniesie mi wiele dobra. Dziękuję wam za modlitwy, którymi przygotowujecie moją wizytę. Dziękuję biskupom i kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, wiernym świeckim, a zwłaszcza rodzinom, którym symbolicznie przynoszę adhortację apostolską „Amoris laetitia”. Moralne i duchowe „zdrowie” narodu widać po rodzinach. Dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżeństwach i rodzinach. Idźcie dalej tą drogą!

Drodzy bracia i siostry, przesyłam wam to orędzie jako zadatek mojej miłości. Trwajmy zjednoczeni na modlitwie. I do zobaczenia w Polsce!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę