Nasze projekty

Ze świata czterech stron

Już za niecałe trzy miesiące Dni w Diecezjach rozpoczynające Światowe Dni Młodzieży. Do archidiecezji wrocławskiej przybędzie ok. 15 tys. młodych z całego świata, aby wspólnie się modlić, bawić i wzajemnie poznawać. Nie musimy jednak czekać do lipca, aby dowiedzieć się czegoś więcej o naszych gościach.

Reklama

W każdy piątek zapraszamy na cykl artykułów zatytułowanych „Ze świata czterech stron” poświęconych młodym pielgrzymom, którzy zdecydowali się spędzić Dni w Diecezjach właśnie we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach. Może ktoś z was będzie gościł ich w swoim domu? Zapraszamy do lektury!

Z czym kojarzy wam się Pittsburgh? Odpowiecie pewnie, że to miasto gdzieś w U.S.A. Bardziej dociekliwi wygooglują zaraz, że jest ono położone w północno-wschodniej części kraju, w stanie Pensylwania i jest stolicą hrabstwa Allegheny. Od dzisiaj Pittsburgh może kojarzyć wam się również z miastem, z którego przybędzie do Wrocławia dziewiętnastoosobowa grupa młodzieży należącej do parafii św. Ryszarda. Wśród nich są uczniowie szkół średnich a także kilkoro studentów. Jak podkreśla Taylor Foley, lider grupy- mamy różne charaktery i temperamenty, inne zainteresowania, ale łączy nas wiara oraz chęć przyjazdu do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

Reklama
Reklama

foto.3

Każdego miesiąca podczas spotkań wspólnie przygotowują się duchowo do pielgrzymki. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani wyjazdem – podkreśla Taylor – nauczyliśmy się już nawet wymawiać po polsku słowa podczas czynienia znaku krzyża. Suma pieniędzy potrzebna na opłacenie naszej podróży jest ogromna! Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy aby uzbierać wystarczającą kwotę. Piekliśmy i sprzedawaliśmy paszteciki z peperoni, organizowaliśmy wieczory gier oraz pokazy rękodzieła. Wykonywaliśmy również przydomowe prace dla naszych sąsiadów – wylicza Taylor.

Reklama
Reklama

Dlaczego chcą przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski? Odpowiedzią jest ułożone przez młodych motto- „Pielgrzymujemy do Polski, aby pogłębić naszą wiarę, umocnić wspólnotę i być świadkami zmieniającej życie Bożej siły. Powrócimy odnowieni, ożywieni, przepełnieni Duchem Świętym”.

pitts2

Reklama

Młodzi z Pittsburga czekają z niecierpliwością na przyjazd do Polski, a my już w lipcu będziemy gościć ich w archidiecezji wrocławskiej. Jeżeli nie zgłosiliście jeszcze chęci przyjęcia pielgrzymów pod swój dach nie zwlekajcie! Wypełnijcie formularz on-line lub zgłoście się do proboszcza w swojej parafii.


Magdalena Drogosz, ŚDM Wrocław

wklejkaNIEZBEDNIK

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite