fot. Kacper Banach, sekcja medialna ŚDM w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Wielka Majówka z ŚDM

Niespełna trzy miesiące przed ŚDM w Koszalinie odbyła się Wielka Majówka ze Światowymi Dniami Młodzieży. Na Rynku Staromiejskim w Koszalinie zebrało się kilkuset młodych ludzi. Głównymi punktami wydarzenia były: występ diecezjalnej diakonii muzycznej „Tyle dobrego” wraz z katedralnym zespołem „Redenti”, quiz wiedzy o ŚDM. Gwiazdą wieczoru był raper TAU.

Reklama

W niedzielne popołudnie 8 maja na Rynku Staromiejskim w Koszalinie odbyła się Wielka Majówka ze Światowymi Dniami Młodzieży. Było to spotkanie otwarte dla młodych ludzi, którzy przygotowują się na wyjazd do Krakowa a także na przyjęcie pielgrzymów w czasie Dni w diecezjach. Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00. Zebraną publiczność rozśpiewała diecezjalna diakonia muzyczna „Tyle dobrego” wraz z diakonią katedralną „Redenti”. Nie mogło zabraknąć hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni”, który otworzył cały koncert. Całe wydarzenie poprowadzili Magdalena Szubstarska i ks. Marcin Kościński – koordynatorzy ŚDM w Koszalinie.

W czasie wydarzenia został przeprowadzony quiz wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży. Koszalińska młodzież wykazała się znajomością idei i historii tego wydarzenia. Organizatorzy przygotowali dla zwycięzców atrakcyjne upominki: książki i gadżety związane z ŚDM. Podczas całego koncertu była okazja do wsparcia finansowego ŚDM. Wolontariusze sprzedawali oryginalne drewniane łyżki z których część dochodu zostanie przeznaczony na pomoc dla pielgrzymów z krajów najuboższych , a część na cele organizacyjne ŚDM w Koszalinie. W czasie imprezy nie zabrakło również wspólnego odtańczenia „Belgijki”. Wolontariusze porwali do tańca przybyłych gości.

Gwiazdą wieczoru był TAU. Chrześcijański raper, który po nawróceniu swoją muzyką i tekstami daje świadectwo swojej wiary. Występ artysty był prawdziwą gratką dla fanów hip-hopu i młodzieży zgromadzonej na Rynku Staromiejskim w Koszalinie.

Reklama

Cała impreza była przedsmakiem, tego co będzie działo się w czasie Dni w diecezjach, a szczególnie w Koszalinie.


Kacper Banach, sekcja medialna ŚDM w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

promocja10zlNAFEJS

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę