Nasze projekty

ŚDM-owy szturm do nieba!

Jak co miesiąc – III piątek października stał się jednym wielkim szturmem do nieba, kiedy to w różnych miejscach sandomierskiej diecezji spotkali się wolontariusz ŚDM, by wieczór spędzić z Jezusem.

Reklama

W wielu miejscach modlitwa poprzedzona była konferencją pokazującą, jak właściwie przygotować się do udziału we Mszy św. i jak w pełni ją przeżyć. W czasie modlitwy była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Tym razem dzień czuwania modlitewnego zbiegł się z dniem 37. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Nie mogliśmy o tym zapomnieć!

Pażdziernik czuwanie'15 (6)

Dzieci, młodzież oraz dorośli Dekanatu Rudnik nad Sanem zgromadzili się przy relikwiach św. Jana Pawła II. W modlitwie dziękowali oni za pontyfikat Ojca Świętego i prosili w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Podczas uroczystości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Łętowni w I rocznicę nadania imienia dziękowali za swojego Patrona. Po zakończonej Mszy świętej, przy relikwiach Ojca Świętego zgromadzeni zapalili świece, w modlitwie różańcowej powierzali ŚDM oraz dziękowali za otrzymane łaski. Spotkanie zakończyło się ucałowaniem relikwii krwi Ojca Świętego.

Reklama
Reklama

W kościele św. Józefa w Sandomierzu młodzi usłyszeli świadectwo anonimowego alkoholika. Mówił o tym, czym jest dla niego Eucharystia. Pantomima „Dziel się miłością” pomogła natomiast zrozumieć, jaką wartość ma pomoc okazywana drugiemu człowiekowi i dlaczego warto zostać wolontariuszem.

12108223_894388383971188_2892182929754008916_n

Na zakończenie wszyscy razem oddali się w opiekę Matce Najświętszej śpiewając Apel Jasnogórski. Intencja była jedna, cała diecezja włącza się w cykl przygotowań do ŚDM, które coraz bliżej. Korzystając z materiałów Serce 2.0 młodzi czuwali przed Najświętszym Sakramentem.

Reklama
Reklama

Patrycja Bartochowska, ks. Adam Stachowicz, ks. Marcin Kusztyb, diecezja sandomierska

fot. archiwum wolontariatu ŚDM w diecezji sandomierskiej

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite