Nasze projekty

ŚDM-owy koncert uwielbienia w Majdanie Królewskim

22 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, podobnie jak rok temu, w Majdanie Królewskim odbył się Koncert Uwielbienia. Jego myślą przewodnią były biblijne słowa: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13).

Reklama

Uczestnikami spotkania byli głównie ludzi młodzi. Ks. Łukasz Popiak powiedział, że  takie wydarzenie odbywa się już po raz drugi – Razem z Marysią Bąk, studentką czwartego roku muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego podjęliśmy się organizacji Koncertu Uwielbienia – wyjaśnia ks. Łukasz. – W tym roku poprzez śpiew i wspólną modlitwę pragnęliśmy wesprzeć dzieło Światowych Dni Młodzieży.

Koncert Uwielbienia w Majdanie Królewskim (4)
fot. ks. Adam Stachowicz

Reklama
Reklama

Wykonawcami, którzy włączyli się w to dzieło byli ludzie działający w Ruchu Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży oraz studenci Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gościem tegorocznego Koncertu był Jan Budziaszek – perkusista zespołu „Skaldowie”, autor książek o tematyce religijnej, twórca i organizator koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Koncert Uwielbienia w Majdanie Królewskim (17)
fot. ks. Adam Stachowicz

Reklama
Reklama

Młodzi wykonawcy do Koncertu przygotowywali się już od dłuższego czasu. Śpiewająca w chórze Marysia Rzeszut przyznaje, że nie pierwszy raz bierze udział w śpiewaniu na Bożą chwałę. „Ten czas był obfity w długie próby, ale wszystko by uwielbić Pana Boga – opowiada Marysia. Dla mnie osobiście, to faktycznie był czas Uwielbienia Jezusa za wszystkie bliskie sercu osoby i za wydarzenia radosne jak i trudne w moim życiu – dodaje.

Koncert Uwielbienia w Majdanie Królewskim (21)
fot. ks. Adam Stachowicz

Reklama

Uczestnicząca w koncercie Sylwia Jakubiec nie ma wątpliwości, ze to dzięki Bogu znalazłą się na tym koncercie. Widząc ludzi, którzy z uśmiechem i wiarą wpatrywali się w ołtarz i z radością wraz z chórem śpiewali pieśni poczułam, że ktoś w pewnym momencie wypełnił pustkę, którą odczuwałam od dłuższego czasu w sercu – opowiada Sylwia. – Zrozumiałam, że Chrystus jest w każdym człowieku i kocha każdego z nas bezgranicznie, kocha nawet tych, którzy zgubili się w swoim życiu.”


ks. Adam Stachowicz, diecezja sandomierska

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite