Nasze projekty

Sandomierski wolontariat w akcji

W Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Stalowej Woli odbyły się szkolenia wolontariatu przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Można powiedzieć, że to wydarzenie szczególne, bo zgromadziło niemal 600 osób.

Reklama

Kilkugodzinne spotkanie upłynęło bardzo intensywnie, ale oprócz konkretnej pracy znaleźliśmy również czas na integrację. Po wspólnej modlitwie i krótkim zapoznaniu, rozpoczął się pierwszy warsztat – pracowaliśmy nad tematyką Roku Miłosierdzia. W grupach wolontariusze wypisywali pomysły dla parafii, które można wykorzystać, aby pomóc potrzebującym.

Stalowa 4
fot. archiwum diecezjalnego biura ŚDM w Sandomierzu

Reklama
Reklama

Gościliśmy Komitet z Krakowa, który ubogacił nas świadectwem oraz poprowadził ważne punkty programu. Krakowscy wolontariusze odpowiedzialni za ogólnopolski wolontariat poprowadzili warsztat psychologiczny, przedstawili najważniejsze wiadomości o naszym uczestnictwie w Światowych Dniach Młodzieży oraz zachęcili do większego zaangażowania się.

Każdy uczestnik wychodził z głową pełną pomysłów i jeszcze większą chęcią i zapałem na działania przygotowujące nas do tego pięknego wydarzenia.

Reklama
Reklama
Ostrowiec 4
fot. archiwum diecezjalnego biura ŚDM w Sandomierzu

Natalia Bełz, diecezja sandomierska

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite