Nasze projekty

Przedsmak ŚDM w Mielcu

W sobotę, 5 grudnia w Mielcu odbyło się 4. już Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Synaj, na którym zgromadziło się blisko 5 tysięcy Młodych z całej diecezji. Nie mogło na nim zabraknąć bocheńskich Wolontariuszy.

Reklama

Kolejny Synaj dał Młodym okazję do zarówno do wspólnej zabawy z zespołem ewangelizacyjnym Alternatywa Bożej Miłości, ale również do tego aby usłyszeć świadectwo Mirosława „Koli” Kolczyka, nawróconego przestępcy a obecnie rapera współpracującego z zespołem Trzecia Godzina Dnia. Kolczyk mówił do Młodych o swojej dziecięcej religijności, nałogach, przestępstwach, pobycie w więzieniu ale przede wszystkim o swoim nawróceniu.

Folder_2 (49)
fot. Grzegorz Kukuła, Sekcja dziennikarska Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM

Reklama

Podobnie jak w miało to miejsce podczas spotkania w Bochni, Młodzież zamanifestowała swoją obecność mieszkańcom miasta podczas przemarszu z Kościoła Ducha Świętego do Hali MOSiR. Tam, kilka tysięcy młodzieży wychwalało Pana swoim tańcem i śpiewem.

Jednak Synaj to nie tylko zabawa, to również, a może przede wszystkim wspólna modlitwa, wspólna Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Stanisława Salaterskiego oraz Uwielbienie poprowadzone przez Diecezjalną Scholę Muzyczną.

Reklama
Folder_1 (25)
fot. Grzegorz Kukuła, Sekcja dziennikarska Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM

„Myślę, że inicjatywa Synaju jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ widzimy tysiące młodych ludzi, którzy tańcem wyznają wiarę w Jezusa Chrystusa, ale potrafią Go też adorować a ciszy, uwielbiać Go i po prostu się modlić, co jest piękne – mówi ks. Rafał Jagoda, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży okręgu bocheńskiego. „Często spotykam się z młodzieżą w liceum, która czasem boi się manifestować swoją wiarę, wstydzi się swojej wiary a tutaj ci młodzi ludzie mogą zobaczyć, że jest tej młodzieży naprawdę dużo, że nie jesteśmy sami w wyznawaniu wiary, że nie jesteśmy sami w tej adoracji Chrystusa, ale jesteśmy w ogromnej liczbie” – dodaje ks. Jagoda.

Reklama
Folder_2 (56)
fot. Grzegorz Kukuła, Sekcja dziennikarska Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM

Każdy kolejny Synaj gromadzi coraz większą liczbę młodzieży. Dominika Cąber – wolontariuszka ŚDM Bochnia jest zdania, że warto organizować wydarzenia tego typu jak najczęściej. „Podczas takich spotkań Młodzi są jeszcze bardziej zbliżeni do Boga, ale też do siebie nawzajem. Widzę jak ludzie się ze sobą witają, widzę tą radość” – mówi Dominika. Jej zdaniem Synaj jest również doskonałą formą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wolontariusze działają, przygotowują się i zdobywają doświadczenie. „Mamy przedsmak tego co czeka nas podczas Światowych Dni Młodzieży, widzimy jak to będzie wyglądać” – powiedziała.

Następna okazja do takiej nauki już w przyszłym roku, w Niedzielę Palmową, tym razem w Tarnowie, podczas Synaju nr 5!

Folder_2 (39)
fot. Grzegorz Kukuła, Sekcja dziennikarska Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM

Magdalena Kukuła

Sekcja Dziennikarska Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM

plaster grafika promująca

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite