Nasze projekty

Prusice czekają na pielgrzymów

Podczas Dni w Diecezjach (20-25 lipca 2016r.) w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016. archidiecezje wrocławską odwiedzi 15 tysięcy młodych katolików z całego świata. Większość z nich zamieszka we Wrocławiu ale inne dolnośląskie miejscowości również zaoferowały gościnę. Parafia św. Jakuba w Prusicach przyjmie 50-osobową grupę z Niemiec.

Reklama

Przygotowania idą pełną parą. Już w październiku ubiegłego roku powstał sztab wolontariuszy mający za zadanie przygotować parafie do przyjęcia gości. Zbierane są zgłoszenia rodzin chętnych do przyjęcia młodych pielgrzymów na nocleg. Coraz więcej osób oferuje swoją pomoc.

Co parafia w Prusicach pragnie zaoferować pielgrzymom? – Poza spaniem i wyżywieniem na pewno możemy zaoferować zwiedzenie grobu Melchiora van Hatzfelda. Następnie festyn parafialny ku czci św. Jakuba, a później zabawę na rynku. Niespodzianką będzie pewna maskotka, którą już wkrótce będą mogli poznać parafianie i goście. – wylicza główny koordynator parafialny ks. Adam Błaszczyk. Swoją pomoc i wsparcie zaoferował Burmistrz Prusic. W organizacji festynu pomoże Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach.

Prusice to małe miasteczko, dlatego parafianie i pielgrzymi będą spędzać „Dni w Diecezjach” również w Trzebnicy, która przygotowuje wiele atrakcji. Oczywiście nie ominą Wrocławia, aby razem z pozostałymi pielgrzymami z całego świata uczestniczyć w sobotę 23 lipca w koncercie na stadionie miejskim.

Reklama

Wolontariusze ŚDM z parafii w Prusicach wiedzą, że od przygotowań organizacyjnych ważniejsze są jednak te duchowe dlatego w każdy czwartek spotykają się aby wspólnie rozważać słowa papieża Franciszka oraz poruszać kolejne zagadnienia zgodnie z ogólnopolskim programem przygotowań – Deo Profil. Jacek Gładki ze wspólnoty Ruchu Światło Życie prowadzi natomiast Adoracje i Modlitwy Uwielbienne, w których uczestniczą parafianie.

Wolontariusze z Prusic zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców do włączenia się w przygotowania do przyjęcia pielgrzymów oraz do wyjazdu na spotkanie z papieżem w Krakowie. Wystarczy przyjść na spotkanie, które odbywają się w czwartki o godz. 18-stej w salce parafialnej przy kościele św. Jakuba.


Andżelika Gorlicz

Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy ksiażkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

Reklama

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite