Nasze projekty

Piechotą do św. Jadwigi

„Przez świętą Jadwigę pojednanie z Bogiem, z ludźmi i z sobą samym” – pod tym hasłem w sobotę 17 października odbyła się 36. piesza pielgrzymka wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wśród pielgrzymów nie zabrakło również diecezjalnych wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

Było jeszcze ciemno, gdy pielgrzymi wyruszyli spod wrocławskiej katedry na 30-kilometrowy szlak. Wśród 20 grup byli wolontariusze, którzy podczas wędrówki rozdawali ulotki, opowiadali o idei ŚDM, przygotowaniach do „Dni w Diecezjach” oraz zachęcali do przyjęcia młodych do swoich domów. Wolontariusze witali również ze sceny przybywających do Trzebnicy pielgrzymów i zapraszali do wspólnej zabawy w rytm „Fali miłosierdzia”. Były także konkursy z wiedzy o ŚDM. Na specjalnie przygotowanym stoisku wrocławscy wolontariusze udzielali zainteresowanym dokładnych informacji oraz rozprowadzali koszulki i znaczki z wrocławskim logo Dni w Diecezjach.

IMG_1240

Reklama

Podczas kończącej pielgrzymkę Mszy, sprawowanej pod przewodnictwem abp. Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce, wolontariusze przynieśli w procesji z darami m.in. flagę „Dni w Diecezjach” Archidiecezji Wrocławskiej.

Pomimo niesprzyjającej aury i zmęczenia humory nam dopisywały. Mam nadzieję, że nasze działania przybliżyły 8 tys. pielgrzymom temat ŚDM i tego co się będzie działo we Wrocławiu podczas „Dni w Diecezjach” – podsumowała Agnieszka Bojczuk, koordynatorka akcji promocyjnej podczas pielgrzymki.

Reklama

IMG_1336

Reklama

Wrocławska młodzież i wolontariusze ŚDM nie będą musieli czekać kolejny rok, aby udać się do Trzebnicy. Już 25 lipca 2016 r. wraz z pielgrzymami z całego świata, którzy przybędą do archidiecezji wrocławskiej, odwiedzą ponownie św. Jadwigę, by z jej wstawiennictwem ruszyć w drogę do Krakowa na spotkanie z Papieżem.


Magdalena Drogosz, archidiecezja wrocławska

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite