Nasze projekty

O małej i wielkiej Miłości Miłosiernej

W nawiązaniu do rozpoczętego Roku Miłosierdzia uczestnicy warsztatów muzycznych wyśpiewali koncert ewangelizacyjny „O wielkiej i małej miłości miłosiernej”. 3 stycznia, już po raz piąty, kościół św. Barbary w Tarnobrzegu wypełnił się po brzegi. Organizatorami muzycznego przedsięwzięcia była Sekcja Muzyczna Światowych Dni Młodzieży oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie.

Reklama

Koncert poprzedziły warsztaty muzyczne rozpoczęte 29 grudnia, które poprowadzili Piotr Pałka i Sebastian Iwanowicz. Uczestnicy warsztatów stworzyli chór i orkiestrę. Jak dzieli się swoimi wrażeniami Magdalena Chmiel: – Po raz trzeci mogłam uczestniczyć w warsztatach kolędowych. Ich niezwykłość polega na połączeniu rozwijania swoich muzycznych talentów ze skupieniem, modlitwą i najważniejszym punktem dnia czyli Eucharystią. Każda chwila umacnia wspólnotę którą w tym czasie tworzymy. Razem wychwalamy Pana Boga tym co potrafimy robić najlepiej: muzyką i śpiewem, zaznacza wokalistka.

koncert 3.01.2016 Tarnobrzeg (247)

Reklama

Zwieńczeniem warsztatów, które odbywały się w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 2, był koncert ewangelizacyjny ze świadectwami nawiązującymi do tematyki Miłosierdzia Bożego. W kościele św. Barbary uczestnicy przedsięwzięcia nie tylko mogli posłuchać dobrej muzyki, ale systematycznie byli zapraszani do współtworzenia modlitewnego spotkania. Niewątpliwie ważnym elementem poza muzycznym były liczne świadectwa życia chrześcijańskiego.

koncert 3.01.2016 Tarnobrzeg (251)

Reklama

Jednym z przemawiających był Jerzy Łatka z Sandomierza. Mówił: – „Kto okazuje miłosierdzie, niech to czyni z radością” (List do Rzymian) – ten fragment mówi o tym, że miłosierdzie związane jest z radością. Na co dzień pracuję z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi. Zawsze moim pragnieniem było, aby pracować z osobami niepełnosprawnymi. Moja praca jest dla mnie radością, to moje życie. W pracy zawsze staram się z uśmiechem i życzliwością zwracać do moich podopiecznych, do ludzi, których Pan Bóg stawia na drodze mojego życia. Nigdy nie przechodzę obojętnie obok ludzi z którymi pracuję. Zawsze są prze ze mnie w radosny sposób zaczepieni i zauważeni. Rozmowa, uśmiech, czasem żart sprawiają, że stajemy się sobie bliscy i możemy być dla siebie darem. Bycie razem to największa radość bycia z drugim człowiekiem – kończy swoje świadectwo P. Jerzy.

koncert 3.01.2016 Tarnobrzeg (5)

Reklama

W programie koncertu oprócz kolęd artyści wykonywali pieśni odwołujące się do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem natomiast było wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży. Na zakończenie koncertu wszystkim pobłogosławił ks. Michał Mierzwa. Jak zaznacza Maria Rzeszut: – To była dobra okazja do uwielbienia małej Dzieciny, jak również do wysłuchania świadectw. Ten czas wlał w mojej serce wiele radości i nadziei. Stał się zachętą do pełnienia uczynków miłosierdzia w codzienności, mówiła uczestniczka Koncertu.


Sekcja Medialna ŚDM, diecezja sandomierska

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite