Nasze projekty

Mocne fundamenty – szkolenie komitetów w Tarnowie

Południowa część diecezji tarnowskiej odbyła szkolenie połączone z dniem skupienia, by lepiej przygotować swoje parafie na wyjątkowe rekolekcje – na Światowe Dni Młodzieży.

Reklama

Dzisiejsze szkolenie jest po to, by niewiadome stały się wiadomymi – mówił Marcin Lewandowski, członek Diecezjalnego Zespołu, tłumacząc zadania logistyków w Tygodniu Misyjnym.

Tematyka szkolenia skupiona była przede wszystkim na rozwoju duszpasterstwa młodzieży, do czego świetną okazją jest ŚDM. Omówiono działania podejmowane przez wszystkie sekcje wchodzące w skład Diecezjalnego Zespołu: Liturgia, Katecheza, Formacja, Wolontariat, Logistyka, Finanse oraz Media. Przedstawiono szczegółowy plan Tygodnia Misyjnego, a także zasady rejestracji na Wydarzenia Centralne w Krakowie.

Reklama
Reklama
DSC_9241
fot. K. Łańka/Diecezjalne Biuro Medialne

Prelegenci przekazywaną wiedzę oparli na wielu godzinach rozmów, na swoim bogatym doświadczeniu, a także na raportach, złożonych przez przedstawicieli dekanatów. Podsumowując je, Anna Szczepanek zwróciła szczególną uwagę na wiele podjętych już działań, ale także ogrom przestrzeni do wykorzystania w kwestii grup parafialnych w wielu miejscach diecezji.

Reklama
Reklama
DSC_9924
fot. K. Łańka/Diecezjalne Biuro Medialne

Na spotkaniu obecny był również bp Tarnowski Andrzej Jeż, który podkreślił ważną rolę młodych w Kościele. – Potrzebujemy młodych, bo nie zawsze nadążamy w przekazywania rzeczywistości wiary następnemu pokoleniu – mówił biskup i porównując przygotowanie do ŚDM do wyjścia na Synaj. – Pamiętam zejście do klasztoru św. Katarzyny z góry Synaj – trudne i wyczerpujące, w potężnym upale, w niebezpiecznym układzie skał. Myślę, że dla nas to nie będzie zejście. Właśnie! Żeby to nie było zejście, tylko wejście w nową rzeczywistość! Wejście w codzienny świat z przesłaniem ewangelicznym – opowiedział.

Reklama
12232674_991608467569855_4238396481439326064_o
fot. K. Łańka/Diecezjalne Biuro Medialne

O ŚDM jest już bardzo głośno w parafiach. – Na pewno będzie to ożywienie życia chrześcijańskiego i miejmy nadzieję, że nie zakończy się to właśnie na tych dniach młodych, ale będzie skutkowało dalszym jego rozwojem – mówi pan Marek z Łabowej.

Zainteresowanie przybyłych do Tarnowa było szczególnie widocznie w czasie przeznaczonym do zadawania pytań. Na zakończenie spotkania ks. dr Paweł Górski apelował, by nie odcinać młodych pielgrzymów od parafii. – Nie twórzmy getta młodzieżowego, włączmy ich w wydarzenia parafialne. Pamiętajcie: to, co dla Was jest zwykłe, normalne, dla nich na pewno będzie czymś ciekawym i wyjątkowym.

12238413_991608890903146_3870983126905268732_o
fot. K. Łańka/Diecezjalne Biuro Medialne


Angelika Biernat, Diecezjalne Biuro Medialne


Szustak_Plaster-miodu_500pcxPOLECAMY NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ

o. Adama Szustaka OP!

„Miód dla duszy. Plaster na rany.
Jest Słowo, które może uzdrowić twoje zranienia.
Jest Miód, który może osłodzić twój ból.
Jest i cały PLASTER MIODU, bo każdego dnia Bóg chce ukoić twoje cierpienia, przyłożyć plastry swojego Słowa do twoich ran.

Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite