Nasze projekty
fot. flickr.com/ EpiskopatNews

Franciszek wyspowiada pięcioro młodych

Przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w Parku Jordana oraz w Bazylice Mariackiej zlokalizowane są Strefy Pojednania. Pielgrzymi mogą skorzystać z sakramentu spowiedzi w blisko 30 językach świata, w ponad 100 konfesjonałach. W jednym z nich zasiądzie jutro papież Franciszek

Reklama

W sobotę 30 lipca papież Franciszek odwiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Najpierw Ojciec Święty uda się do kaplicy klasztornej z relikwiami św. Siostry Faustyny i łaskami słynącym obrazem „Jezu, ufam Tobie”. „W kaplicy obecne będą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej i Miłosierdzia oraz dziewczęta, którymi siostry się opiekują” – poinformował bp Damian Muskus OFM, przedstawiając w krakowskiej kurii oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce.

Po krótkiej modlitwie Ojciec Święty przejedzie papamobile do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, przejdzie przez Bramę Miłosierdzia, a w świątyni wyspowiada pięć osób w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim.

„Będą to przedstawiciele wolontariatu – wolontariusze, którzy angażują się w prace przygotowawcze już od dłuższego czasu. Spośród nich zostanie wyznaczona delegacja osób, które będą miały grzechy – mówił bp Muskus rozbawiając zebranych w krakowskiej kurii. – Żeby się wyspowiadać, trzeba mieć materię, czyli mieć się z czego spowiadać – to jest podstawowy warunek” – dodał koordynator generalny ŚDM.

Reklama

Kard. Stanisław Dziwisz podkreślił, że to nie Watykan wyznaczy osoby, które wyspowiada papież Franciszek, a krakowscy organizatorzy ŚDM.

„Papież Franciszek jest trzecim po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w tym miejscu będzie spowiadał” – podkreślił bp Muskus.

Do dyspozycji młodych pielgrzymów są trzy Strefy Pojednania.

Reklama

Pierwsza zlokalizowana jest w tzw. Dolinie Miłosierdzia w pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jest tam 50 konfesjonałów. Spowiedź możliwa jest tam od środy. Jutro, w piątek, księża będą czekali na młodych w godz. 8.00-14.00.

Druga Strefa Pojednania zlokalizowana jest w Parku Jordana. W pobliżu Błoń jest także ok. 50 konfesjonałów. Spowiedź w tym miejscu zaplanowano na wtorek (26 lipca), czwartek i piątek (28 i 29 lipca) w godz. 9.00-17.00, a w środę 9.00-21.00. W tych samych godzinach można wyspowiadać się także w Bazylice Mariackiej, gdzie jest trzecia Strefa Pojednania. W sześciu kaplicach jest sześć konfesjonałów – w każdym kapłan spowiada w innym języku.

„Konfesjonały są oznaczone językami, którymi posługują się spowiednicy. Oznaczenia są widoczne tak, żeby młodzi mogli ustawić się w odpowiedniej kolejce” – informuje Anna Wojna z sekcji pastoralnej Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Reklama

Organizatorzy zachęcają, jeśli to możliwe, żeby pielgrzymi spowiadali się w miejscach głoszenia katechez, bo tam z pewnością są kapłani posługujący się ich językami.

Wolontariuszami w Strefach Pojednania są Skauci Europy. Wydają oni kapłanom stuły z logo ŚDM, weryfikują księży zasiadających do konfesjonałów, wskazują pielgrzymom odpowiednią kolejkę, a jeśli jest taka potrzeba, pomagają też przy rachunku sumienia.


KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę