Nasze projekty

Długa droga do Krakowa

Region inowrocławski archidiecezji gnieźnieńskiej jest już po wydarzeniu o nietypowym tytule ‪#‎KOSTKA - ,,Znaleźć JEGO miłość”. Święto z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki było ważnym punktem przed wydarzeniami, które czekają nas w przyszłym roku.

Reklama

Był to piękny czas, w którym młodzież zmierzyła się z wieloma zadaniami podczas gry miejskiej „Długa droga do Krakowa”, uczestniczyła w spotkaniu formacyjnym w grupach, koronce do Bożego Miłosierdzia, Mszy świętej i koncercie. Gra miejska rozpoczęła się od wspólnej modlitwy w kościele pw. Zwiastowania NMP. Młodzież podzielona na małe grupy wyruszyła wraz z animatorami, którzy byli jak GPS, prowadzący młodych do kolejnych punktów.

 

Reklama
Reklama

 

Czekały ich takie zadania jak krzyżówki, quizy i ,,sprawdziany” wiedzy o ŚDM. Młodzi musieli też wykazać się nie małą odwagą śpiewając na rynku miasta hymn Światowych Dni Młodzieży, czy podchodząc do mieszkańców i  pytając ich o to czym dla nich jest miłosierdzie, albo jaki uczynek miłosierdzia dziś spełnili.

 

Reklama
Reklama

2-3

 

Nagrodą za wysiłek podczas drogi był posiłek w parafiach. Po nakarmieniu ciała przyszedł czas, by nakarmić ducha podczas spotkań formacyjnych w grupach. Temat ,,Znaleźć Jego miłość” powstał w oparciu o program Serce 2.0 . Młodzi pochylali się nad tematem miłości i miłosierdzia, zastanawiali się czym jest ofiara, którą oni mogą składać i jak można połączyć ją z ofiarą Chrystusa, oraz że czasami wystarczy trochę dobroci i radości by zmienić świat.

Reklama

 

2-4

 

Na zakończenie Święta w kościele Garnizonowym w Inowrocławiu odbyła się koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta i koncert uwielbienia poprowadzony przez zespół Koinonia Jan Chrzciciel

Mamy nadzieję, że to wydarzenie zachęciło młodzież do uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży oraz że przeżyli wiele pięknych chwil!

 

 

tekst i fot. Agata Sobczal/archidecezja gnieźnieńska

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite