Nasze projekty

Delegacja z Panamy odwiedzi Polskę

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 abp José Domingo Ulloa wraz z najbliższymi współpracownikami będą gościć 6-10 lutego w Polsce, by zapoznać się z najważniejszymi aspektami przygotowań do święta młodych i skorzystać z dobrych doświadczeń organizatorów ubiegłorocznych Dni. Przedstawiciele panamskiego Komitetu odwiedzą Kraków i Warszawę, gdzie spotkają się m.in. z członkami Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama

Organizacyjnego ŚDM, koordynator generalny przygotowań ks. Romulo Aguilar oraz Victor Chang, sekretarz generalny. „Chcemy zapoznać się z najważniejszymi wyzwaniami, przed którymi stanął krakowski Komitet. Ciekawi jesteśmy, jakie wnioski organizatorzy ŚDM w Krakowie wyciągnęli, po trzech latach pracy, z przebiegu ŚDM. Mamy też nadzieję, że podzielą się z nami najlepszymi praktykami z tego czasu” – mówi Victor Chang.

Sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie podkreśla także, że spotkania będą okazją, by w bezpośrednich rozmowach osobiście podziękować osobom zaangażowanym w przygotowania do ŚDM za wyjątkową atmosferę krakowskich Dni i pogratulować im dobrej organizacji wydarzenia.

W ciągu dwóch dni delegacja z Panamy spotka się w Krakowie m.in. z odpowiedzialnymi za logistykę, wolontariat, wydarzenia centralne ŚDM oraz katechezy i rejestrację pielgrzymów. Goście z Krakowa będą rozmawiać z krakowianami o kwestiach logistycznych, szczegółach związanych z planowaniem Wydarzeń Centralnych, począwszy od wyboru miejsc, aż do doboru artystów i przygotowania liturgii. Zaplanowane są także rozmowy na temat funkcjonalności systemu rejestracyjnego, rekrutacji wolontariuszy oraz organizacji katechez.

Reklama

Następnie odwiedzą Warszawę, gdzie spotkają się z m.in. przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy KEP bp. Markiem Solarczykiem i członkami Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Wezmą też udział w spotkaniu z osobami odpowiedzialnymi za organizację centrum medialnego, które obsługiwało Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. W Warszawie planowany jest także briefing medialny z udziałem panamskiej delegacji.

W Niedzielę Palmową przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie oraz wszystkich polskich diecezji wezmą udział w mszy św. sprawowanej przez papieża na Placu św. Piotra. Na zakończenie liturgii przekażą symbole ŚDM delegacji z Panamy. W imieniu organizatorów najbliższych ŚDM, do Rzymu przyjadą młodzi reprezentujący 6 krajów Ameryki Centralnej: Panamę, Honduras, Kostarykę, Nikaraguę, Salwador i Gwatemalę.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Ich hasłem będą słowa: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

Reklama

md, abd / Kraków, Warszawa

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite