Nasze projekty

Szukasz pracy? Tych błędów koniecznie unikaj

Przed Tobą rozmowa kwalifikacyjna? Warto się do niej przygotować, bo nawet pracownik z najlepszym CV może zostać zdyskwalifikowany przez nieodpowiednie zachowanie. Sprawdź, czego lepiej unikać.

Reklama

1. Nie spóźniaj się

Brak punktualności to poważny minus. Zwłaszcza w przypadku aplikowania do firm, w których przychodzenie na czas jest cenione bardzo wysoko. Dlatego zrób wszystko, żeby przyjść punktualnie na rozmowę. Warto przygotować się także na wypadek zdarzeń losowych. Zapisz sobie numer rekrutera, by skontaktować się z nim w razie nie przewidzianych wydarzeń, np. korków.

Reklama

2. Nie bądź ponurakiem

Nawet jeśli nie masz dobrego dnia, postaraj się o uśmiech i pogodne usposobienie. Dobre nastawienie może być kluczem do sukcesu. Nie chodzi o to, by wyjść na żartownisia. Po prostu każdy woli pracować z ludźmi, którzy wywołują pozytywne emocje.

Reklama

3. Nie kłam

Kłamstwo zawsze ma krótkie nogi. Osoby przeprowadzające rozmowy kwalifikacyjne wyczulone są na wszelki fałsz. Dlatego lepiej mówić prawdę, nawet jeśli nie jest imponująca. Co z tego, że dostaniesz pracę, jeśli bardzo szybko okaże się, że zdobyłeś ją podstępem i nie posiadasz odpowiednich umiejętności do jej wykonywania?

Szukasz pracy? Tych błędów koniecznie unikaj

Reklama

4. Nie ukrywaj swoich atutów

Nie warto też być przesadnie skromnym. Warto podkreślać swoje mocne strony, a umiejętność ich sprzedania ma duże znaczenie. Nawet najlepiej napisane CV czy list motywacyjny nigdy nie będzie zawierało całej prawdy o Tobie. Dlatego na rozmowie kwalifikacyjnej chwal się swoimi zdolnościami. Uważaj tylko, by nie pomylić autopromocji z pychą.

5. Nie okazuj braku szacunku

To dotyczy kwestii ubioru, ale również zachowania podczas rozmowy. Kiedy starasz się o pracę, zapoznaj się z firmą, w której chcesz pracować. Pokaż, że zależy ci na tej rozmowie i posadzie. Nie możesz sprawiać wrażenia, że ta rozmowa jest dla ciebie stratą czasu.

6. Nie idź na rozmowę bez wsparcia z nieba!

Zadbaj o wsparcie duchowe. Poproś o modlitwę w twojej intencji znajomych, a przede wszystkim sam poproś Boga o dobrą pracę, czyli taką, w której będziesz mógł najpełniej zrealizować swoje powołanie, a twój trud zostanie godziwie wynagrodzony.


POLECAMY: 3 modlitwy do św. Józefa, patrona pracy


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę