Nasze projekty

Przepis na sukces w biznesie. Po chrześcijańsku

Jakie cechy powinien posiadać dobry lider? Jak wiara może pomóc w biznesie? Opowiada Henryk Siodmok, prezes grupy Atlas.

Reklama

DOBRY LIDER

Chrześcijański lider będzie dbać o rozwój kompetencyjny i intelektualny swoich pracowników. Takim działaniem będzie rozwijać nie tylko swoją organizację, ale ona będzie także emanować twórczą energią na rodziny pracowników. To jest prawdziwe przywództwo.

Przedsiębiorca to taki świecki kapłan. Jeśli traktuje pracowników dobrze, troszcząc się o ich rozwój, to tę atmosferę przeniosą do domów. Jeśli będzie ich traktował niewłaściwie, nie płacił, będzie się źle odnosił – ten stres będzie przeniesiony do domów, odziedziczą go także dzieci. Ma więc ogromny wpływ na kształtowanie społeczeństwa.

Reklama

WARTOŚCI

Ludzie poszukują odniesienia do wartości. W cywilizacji zachodniej każdy taki kodeks etyczny czerpie bezwzględnie z chrześcijańskiego dziedzictwa. Nawet, jeżeli ateista będzie go tworzyć. Nikt nic lepszego nie wymyślił.

Reklama

Elementami łączącymi lidera i jego zespół są wartości. Organizacja powinna być oparta na wspólnych wartościach, tych duchowych, etycznych, moralnych, itd.Wówczas osiąga się także spójność co do wizji rozwoju. Wtedy organizacja staje się o wiele bardziej efektywna, o wiele łatwiej jest nią zarządzać.

Żadna firma nie istnieje dłużej niż 5 lat, jeżeli nie opiera się na wartościach chrześcijańskich – świadomie, czy podświadomie.


Jeśli podoba Ci się to, co czytasz, przyjedź 22 października do Częstochowy na konferencję z udziałem p. Henryka Siodmoka! Więcej informacji TUTAJ

Reklama

WIARA

Jeśli masz Boga z przodu, na pierwszym miejscu, reszta się poukłada. Kompas życia staje się jednoznacznie skalibrowany. Druga rzecz, jeżeli Bóg z nami, to kto przeciwko nam? Z takiego postawienia spraw można czerpać wytrwałość do działania.

Dwa razy straciłem wszystko poza rodzinnym domem. Wiem, co to chwile zwątpienia. Najważniejsze jednak, by umieć się podnieść. By znaleźć w sobie siłę i wiarę w to, co się robi. Mówiłem sobie, że nie wolno mi się poddawać i to był cud. Bez wiary nie da się tego zrobić, albo byłoby to znacznie trudniejsze.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Przedsiębiorca jest powołany do odpowiedzialności. Ma talent, który się nazywa odpowiedzialnością. I ta odpowiedzialność jest wieloraka. Jednym z zadań przedsiębiorcy jest stworzenie warunków do rozwoju talentów swoich podwładnych i pracowników.

To jest powołanie, które się nazywa odpowiedzialność. Natomiast to, jak tę odpowiedzialność będzie wypełniał, zależy od jego systemu wartości. Może wypełniać go pożądliwość, żądza pieniądza lub zysku. Te pokusy będą silne, mogą dominować.

WYTRWAŁOŚĆ

W biznesie celem jest sukces – Bóg ostrzegał – chcesz być bogaty, odnieść sukces finansowy – dobrze, ale będzie ci ciężko, ciężej niż innym. Świętość rodzi się nie tylko w wielkich rzeczach, ale także w życiu codziennym.

W biznesie, zarządzaniu czy w życiu zawodowym, w każdej sytuacji jest wymagana wytrwałość. Ludzi zdolnych jest bardzo wielu, ludzi wykształconych podobnie, natomiast najmniej jest ludzi konsekwentnych. I ci osiągają sukces. Chrześcijaństwo, religia katolicka uczy wytrwałości. Módl się i pracuj! To jest zawołanie do wytrwałości.


Na podstawie wystąpienia Henryka SiodmokaJak łączyć biznes z wiarą„, wywiadu dla ekai.pl oraz wywiadu dla Westhill Consulting

ZOBACZ TAKŻE

Czy biznesmen może zostać świętym?

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę