fot. Dominika Sulich

Zakątki Panamy – relacja pielgrzymów

Podczas Światowych Dni Młodzieży, pielgrzymi oprócz zaplanowanych spotkań, uczestnictwa w katechezach czy Festiwalu Młodych, poznają najpiękniejsze zakątki Panamy.

Reklama

Przyjazd do Panama City młodzi zapamiętają na długo – Panama City powitała nas tańcem i śpiewem, Panamczycy zaprezentowali nam także swoje stroje narodowe – relacjonuje Dominika Sulich, podkreślając, że goszczące ich w Panamie rodziny, dbają o każdy szczegół ich pobytu w mieście – Wytrwale pomagają nam w poznaniu zakamarków Panamy. Choć na ulicy wybrzmiewają różne języki, to czujemy jakbyśmy byli jedną rodziną – dodaje.

Udział w pierwszych wydarzeniach odbywających się w ramach Światowych Dni Młodzieży przyniósł młodym doświaczenie radości i niezwykłej gościnności – Cały świat spotkał się żeby wielbić Pana. Atmosferę Światowych Dni Młodzieży czuć na każdym kroku, czujemy się jakby wszyscy czekali na nasze przybycie chcąc jak najlepiej nas ugościć – mówi Dominika.

Młodzi chcą także, by czas ŚDM był okazją do lepszego poznania tamtejszej kultury, dlatego wspólnie odbyli kilka wycieczek – do Indiańskiej wioski w miasteczku Gamboa, Parku Narodowego Soberania czy Parku Metropolitalna. Relacje młodych ze wspólnej podróży będzie można zobaczyć podczas wydarzenia „Panama w Warszawie” 27 stycznia w Świątyni Opatrzności Bożej.

Reklama
Reklama

[ngg src=”galleries” ids=”14″ display=”basic_thumbnail”]

fot. Dominika Sulich, Marta Stępień, Barbara Zalewska (Pielgrzymi Panamy w Warszawie)

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę