Nasze projekty

Pierwsze grupy Polaków dotarły do Panamy

Grupy pielgrzymów z Nowego Targu, Trzebini oraz Krakowa dotarły do Chitré, gdzie do 20 stycznia będą uczestniczyć w Dniach w Diecezjach.

Reklama

Dni w Diecezjach poprzedzające Wydarzenia Centralne ŚDM w Panamie są organizowane we wszystkich panamskich diecezjach (oprócz archidiecezji Panamy) oraz w diecezjach Nikaragui i Kostaryki. Pielgrzymi z Polski będą gościć w diecezjach: Bocas del Toro, Chitré, Colón-Kuna Yala oraz Penonomé.

Reklama
Reklama
View this post on Instagram

A post shared by WYD Archidiocesis of Cracow (@krk_lisboa2023)

Reklama
Reklama

 

Dla pielgrzymów Dni w Diecezjach to zaproszenie do odkrywania bogactwa Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają, a także spotkanie z rodzinami i rówieśnikami, którzy chcą ich ugościć. Dla gospodarzy to szansa udziału w święcie wiary i radości razem z młodymi ludźmi ze wszystkich stron świata.

Część pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej będzie spędzała Dni w Diecezjach w parafii Monagrillo. Mieszkańcy parafii już na etapie przygotowań do wyjazdu skierowali do młodych pielgrzymów video-zaproszenie, w którym prezentują codzienne życie, elementy swojej kultury oraz malowniczy krajobraz:

Reklama

Młodzi z archidiecezji krakowskiej w ramach spotkań przygotowujących do wyjazdu, nagrali odpowiedź, w której dziękują za chęć przyjęcia polskich pielgrzymów do swoich domów:

Pozdrowienia dla parafii w Monagrillo

🇵🇱️Przygotowania do ŚDM trwają nie tylko po tej stronie oceanu – pracuje wytrwale także parafia w Monagrillo, która będzie nas gościć podczas dni w diecezji Chitre. Przygotowaliśmy dla nich specjalne pozdrowienia 🙂🇵🇦️No somos los únicos que se preparan para la JMJ. Al otro lado del océano, en la Parroquia San Miguel Arcángel – Monagrillo también trabajan con tensión para acogernos durante los Días en la Diócesis de Chitré. Hemos preparado un saludo especial para ellos

Posted by ŚDM Lizbona – Archidiecezja Krakowska on Thursday, November 29, 2018

Grupy pielgrzymów uczestniczące w Dniach w Diecezjach będą przybywać do Panamy do 17 stycznia. Wydarzenia Centralne z udziałem Papieża Franciszka w ramach Światowych Dni Młodzieży w Panamie odbędą się od 23 do 27 stycznia 2019. Do Panamy przybędzie łącznie około 3,5 tys. pielgrzymów z Polski. Jest to najliczniejsza grupa z Europy. Najwięcej pielgrzymów przybędzie z archidiecezji krakowskiej – około 700 osób. Młodzieży będzie towarzyszyło około 200 księży i około 20 kleryków diecezjalnych.

zś/Stacja7

 


Stacja Panama – bądź na bieżąco!

Chcesz na bieżąco śledzić pobyt pielgrzymów podczas ŚDM w Panamie? W naszej specjalnej zakładce oraz na kanałach mediów społecznościowych znajdziesz aktualne informacje, zdjęcia oraz video z przebiegu Dni w Diecezjach oraz Wydarzeń Centralnych ŚDM w Panamie, relacjonowane przez m.in. młodzież z archidiecezji warszawskiej oraz archidiecezji krakowskiej. 

Po ŚDM w Krakowie czas zatrzymać się na „Stacji Panama”! W duchowej łączności z polską młodzieżą wspólnie przeżyjmy spotkanie młodych z całego świata.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite