Nasze projekty

Panama w Polsce – zapowiedź wydarzeń

Nie trzeba jechać na drugi koniec świata by doświadczyć wspólnoty Światowych Dni Młodzieży. Oto przegląd „panamskich” wydarzeń w różnych miastach Polski.

Reklama

Bielsko–Biała

ŚDM Panama na… rolkowisku! W Luce Arena w Bielsku–Białej w dniach 26–27 stycznia dla młodych przygotowano koncert ewangelizacyjny, inspirujące konferencje, rolkotekę czy wspólną zumbę. Natomiast w parafii NMP Królowej Świata w Bielsku–Białej w tym samym czasie młodzi będą mogli spotkać się podczas wspólnej modlitwy, wysłuchać konferencji dotyczących tematyki Światowych Dni Młodzieży oraz obejrzeć transmisję z Panamy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Reklama
Reklama

Bydgoszcz

Wydarzenie zatytułowane „Piaski Panamy” odbędzie się w dniach 25–27 stycznia w diecezjalnej strefie ŚDM w Bydgoszczy przy Sanktuarium Zawierzenia. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas spotkania będzie czas na dobrą rozmowę i wspólną zabawę, a także na spowiedź czy adorację w ciszy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Reklama
Reklama

Ciężkowice

Spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą Świętą o godz. 15:00 w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Następnie młodzi połączą się z tarnowskimi pielgrzymami wprost z gorącej Zatoki Panamskiej. W programie odbędą się także Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez młodych z KSM Ciężkowice.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Reklama

Częstochowa

Młodzi z archidiecezji częstochowskiej spotkają się w dniach 24–26 stycznia 2019 r. w kościele akademickim pw. św. Ireneusza w Częstochowie. Aż czterodniowe obchody związane z ŚDM w Panamie rozpoczną się w czwartek 24 stycznia wspólną Eucharystią o godz. 19.00, po której odbędzie się wspólne kolędowanie z rodziną Pospieszalskich. W piątek odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w formie pantomimy, a w sobotę młodzi będą mieli możliwość wysłuchania świadectw oraz słów papieża Franciszka z Panamy. Spotkanie zakończy modlitwa podczas Apelu Jasnogórskiego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Garbów

Spotkanie dla młodzieży z diecezji lubelskiej przebiegnie wokół trzech aspektów tematycznych: łączy nas wiara, łączy nas młodość, łączy nas świadomość odpowiedzialności za świat. Młodzi spotkają się w niedzielę 27 stycznia w Domie Sióstr Salezjanek w Garbowie, gdzie od godziny 13.30 będzie trwać wspólna modlitwa, a o godz. 14.00 – transmisja Mszy Posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Gdynia

Wydarzenie „Gdynia PANAma” rozpocznie się w sobotę 26 stycznia o godz. 17.00 w parafii św. Antoniego na wzgórzu św. Maksymiliana u oo. Franciszkanów w Gdyni. W programie: taniec uwielbienia poprowadzony przez WorshipStyle, świadectwo Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty „Głos Pana” oraz koncerty uwielbienia. O godzinie 22.00 planowana jest wspólna Eucharystia oraz Adoracja poprowadzona przez wspólnotę Radości Paschalnej.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Gliwice

„Śląski Bal Panamski”, będący kontynuacją już wcześniej organizowanych i cieszących się popularnością Studniówek ŚDM, to propozycja spędzenia czasu dla młodzieży diecezji gliwickiej. Podczas Balu Panamskiego, który rozpocznie się 26 stycznia o godz. 18.00, młodzi przejdą w radosnym i barwnym Korowodzie Panamskim z kościoła św. Michała Archanioła w Gliwicach do Areny Gliwice. Tam odbędzie się wspólna zabawa, która – jak zapowiadają organizatorzy – potrwa do białego rana.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Gołdap

W niedzielę 20 stycznia o godz. 16.00 w salce parafialnej przy kościele pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi odbędą się konferencje dla młodzieży, świadectwa uczestników ŚDM w Krakowie oraz członków wspólnoty młodzieżowej KSM. W planie są także tańce i śpiewy uwielbieniowe oraz spotkanie podczas wspólnej Eucharystii, po której odbędzie się wspólna agapa.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Ignaców

Koncert jazzowy, spotkanie z podróżnikiem, który niejednokrotnie odwiedził Panamę, panel Q&A z niezwykle charyzmatyczną osobą znaną nam wszystkim z ekranów telewizora – to propozycja dla młodych, którzy czas ŚDM chcą spędzić wokół spotkań dających nieskończenie wiele możliwości poznania i zaprezentowania siebie, swoich talentów, pomysłów, dzielenia się wiarą i doświadczeniem Boga. Spotkanie odbędzie się w dniach 25–27 stycznia w parafii św. Antoniego z Padwy w Ignacowie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Jastrzębie Zdrój

Podczas „Panamy na Śląsku”, która odbędzie się 26–27 stycznia w Hali Widowiskowo–Sportowej w Jastrzębiu Zdroju, młodzi z archidiecezji katowickiej będą uczestniczyć we wspólnej Eucharystii, koncercie zespołu niemaGotu, rapowanej konferencji ks. Jakuba Bartczaka oraz uwielbieniu prowadzonym przez zespół ON1, który tworzą wokaliści i zespoły: Mateo, Owca, Gabi Gąsior, Tu Band.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Kalisz

„Panama w Kaliszu” odbędzie się w dniach 25–27 stycznia na terenie Wyższego Seminarium Duchownego i Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu. W programie znajdą się nie tylko transmisje z Panamy, ale również wspólna modlitwa, katechezy oraz spotkania z inspirującymi ludźmi.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Kielce

Spotkanie odbędzie 26 stycznia się hasłem „W mocy Bożego Ducha” na hali Targi Kielce S.A. Na spotkaniu nie zabraknie modlitwy, śpiewu, uwielbienia i radości. Gośćmi spotkania będą m.in.: Patrycja Hurlak, MUODE KOTY, Michał Rassek oraz zespół „To On”. Wydarzenie poprowadzi Łódzka Filia Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Kraków

Wydarzenie pod hasłem „24h z Panamą” odbędzie się w Krakowie w Sanktuarium św. Jana Pawła II w dniach od 26 do 27 stycznia. Dzięki transmisji telewizyjnej młodzi będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach nad Zatoką Panamską – czuwaniu z Papieżem Franciszkiem oraz Mszy Posłania. W programie spotkania w Krakowie znajdą się także inspirujące konferencje, świadectwa, animacje, uwielbienie, wspólna Eucharystia i integracja. Wśród zaproszonych gości będą m.in. Monika i Marcin Gomułkowie oraz przyjaciele Helenki Kmieć z Wolontariatu Misyjnego Salvator. Spotkanie w Krakowie zakończy wieczór taneczny z wodzirejami.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Licheń

„Panama w Licheniu” odbędzie się w sobotę 26 stycznia w Bazylice licheńskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 zawiązaniem wspólnoty, następnie o 18.00 odbędzie się wspólna Eucharystia, a zaraz po niej – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Łódź

Spotkanie w Łodzi odbędzie się w dwóch częściach. Pierwsza z nich odbędzie się w dniach 25–26 stycznia w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. Podczas tych dni, młodzi będą uczestniczyć we wspólnej modlitwie, spotkaniach w grupach, integracji czy warsztatach tematycznych. W drugiej części spotkania, która odbędzie się 2 lutego, wezmą udział młodzi, którzy uczestniczyli w ŚDM w Panamie i podzielą się oni swoim świadectwem. Następnie odbędzie się wspólna zabawa – ,,Panama Disco”.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Radom

Młodzi z Katolickich Szkół im. św. Filipa Neri w Radomiu zapraszają 25 stycznia na „PANAMĘ W KATOLIKU”, podczas której odbędzie się wspólna zabawa, taniec i śpiew, a także adoracja, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w łączności z Panamą oraz Msza Posłania.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Rawa Mazowiecka

Młodzi z Diecezji Łowickiej – rejon rawski zapraszają na wspólne spotkanie w sobotę 26 stycznia. Pierwsza część spotkania odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej i rozpocznie już o godzinie 10.00. W programie wydarzenia przewidziane jest spotkanie z gościem muzycznym Regau/RapBrothers, konferencja ks. Kamila Goca czy spektakl przygotowany przez młodzież z Rawy Mazowieckiej. Druga część spotkania odbędzie się w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie audiowizualne przesłanie do młodych skieruje ks. bp Andrzej Dziuba, a następnie odbędzie się Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Wojciecha Osiala. Po Mszy św. przewidziany jest koncert zespołu Full Power Spirit czy występ Olgi Szomańskiej.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Rzepedź

W dniach 1–3 lutego odbędą się rekolekcje, podczas których młodzi z archidiecezji przemyskiej postarają się zanalizować słowa wypowiedziane przez Papieża Franciszka w czasie ŚDM w Panamie i wdrożyć je w swoją codzienność. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Replay.Panama”. W planie wydarzenia oprócz katechez i spotkań w grupach jest wspólna Eucharystia, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, czuwanie, śpiew, taniec i zabawa.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Warszawa

27 stycznia w Świątyni Opatrzności Bożej młodzi spotkają się, by razem znaleźć odpowiedź na pytania: jak usłyszeć Boga? Jak odpowiedzieć na Jego wezwanie? Jakie jest moje miejsce? „Panama w Warszawie” będzie czasem wspólnej modlitwy, ale także integracji i wzajemnej inspiracji poprzez głoszone świadectwa. Wydarzenie poprowadzi raper Michał „PAX” Bukowski, a konferencję nawiązującą do hasła Światowych Dni Młodzieży – „Oto ja służebnica Pańska” wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Tego dnia przewidziano także bezpośrednie połączenie z młodymi w Panamie. W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele Ambasady Panamy, którzy opowiedzą o tamtejszej kulturze, życiu codziennym oraz Kościele w Panamie. Oprócz tego, w trakcie spotkania młodzi poznają i nauczą się hymnu ŚDM 2019, będzie czas adoracji, refleksji, ale także okazja do radosnego bycie razem i doświadczenia wspólnoty młodego Kościoła. Spotkanie zwieńczone będzie wspólną modlitwą podczas uroczystej Mszy Świętej.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Wyszków

Spotkanie ,,Panama w Wyszkowie” odbędzie się w sobotę 26 stycznia. W programie odbędzie się wspólna modlitwa, konferencja ks. Jerzego Molewskiego, oraz Msza św. inaugurująca powstanie Ruchu Czystych Serc w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


fot. Łukasz Muzyka

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę