Nasze projekty
Fot. Archiwum Stacji7/Zdjęcia z planu nagr.

Dystrybucja cudów. Dlaczego cuda zdarzają się jednym, a nie zdarzają się drugim?

Dlaczego cuda zdarzają się jednym, a nie zdarzają się drugim? Co Biblia ma do powiedzenia człowiekowi, któremu umiera dziecko?

Reklama

Zawsze mam problem z cudami i z tym, że zdarzają się jednym, a nie zdarzają się drugim. W Biblii jest mnóstwo takich sytuacji, w których cuda przytrafiają się jednym, a innym nie. Dlaczego?

Biblia  pokazuje, że cuda nie są celem samym w sobie. One są tylko  znakiem,  zapowiedzią, mają coś człowiekowi  zakomunikować. Natomiast nie są one ostatecznym celem. Biblia pokazuje to już od pierwszych stron. Oczywiście, człowiek biblijny bardzo fascynuje się różnymi niezwykłymi sytuacjami, które spostrzega i które całkowicie przekraczają jego możliwości. Przypisuje je Bogu. Na samym początku będą to oczywiście zwykłe zjawiska przyrodnicze, kosmiczne. Na wszystko to, czego człowiek nie potrafi sobie wytłumaczyć, mówi: to jest cud….  To jest znak obecności Boga. Potem pojawiają się już cuda związane z konkretnymi osobami: uzdrowienie tej osoby. Po co te uzdrowienia?… Aby potwierdzić. Na przykład Bóg objawia się przez danego proroka bo chce coś powiedzieć, chce człowieka do czegoś wezwać.

Bardzo ciekawą rzeczywistością są również cuda w historii Narodu Wybranego. Możemy tutaj wymienić chociażby plagi egipskie, czy spektakularną ofiarę Eliasza… Trzeba zwrócić uwagę na całą rzeczywistość, w której plagi i cuda zaistniały. Kiedy Mojżesz z Aaronem przychodzą do faraona, są przed nim reprezentantami Boga Jedynego, Boga Izraela, który się objawia jako Bóg Ojców: Abrahama, Izaaka i Jakuba. Faraon natomiast nie zna Boga. On jest reprezentantem bogów Egiptu. Plagi są to znaki, które mają pokazać faraonowi, kim jest Bóg Izraela.

Reklama

Bóg objawia wszystko bardzo stopniowo w historii i cała ta historia – te znaki miały doprowadzić do największego znaku, jakim jest Jezus Chrystus – Jego męka, śmierć i Zmartwychwstanie. Również te cuda, które miały miejsce w Nowym Testamencie, kiedy Jezus uzdrawia, oczyszcza, wskrzesza: te cuda nie były celem samym w sobie….

>> zobacz całą odpowiedź w pliku video

 

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę