Nasze projekty

Wyjątkowa. Film o Asi Mazur

Niewidoma Asia Mazur została mistrzynią świata w zawodach lekkoatletycznych w Londynie. Wraz ze swoim przewodnikiem, Michałem Stawickim wygrali bieg na 1500 m. Jej historię możecie poznać w filmie "Wyjątkowa".

„Nazywam się Asia. Jestem sportowcem. Startuję na 200 i 400 m. Nie widzę. Biegam z opaską na oczach. W zupełnej ciemności. Startuję z przewodnikiem, Michałem Stawickim. Biegniemy obok siebie, połączeni opaską. Jeden koniec mam owinięty wokół nadgarstka, drugi trzyma w dłoni Michał. On jest moimi oczami, ponieważ nie widzę toru, rywalek, mety…” – mówiła Joanna Mazur w artykule na łamach „Przeglądu Sportowego”.

20 lipca 2017 Asia wraz ze swoim przedwodnikiem wygrali złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w biegu na 1500 metrów. Dopiero na finiszu Asia zapewniła sobie zwycięstwo, przeganiając wszystkich rywali.

Opowiadający o Asi film „Wyjątkowa” powstał w ramach Festiwalu Złote Kalesony, rokrocznie odbywającego się w warszawskim duszpasterstwie akademickim Studnia. Obejrzyjcie ten pełen wiary i nadziei dokument o niewidomej mistrzyni świata. Pod nim znajdziecie również film z mistrzostw.